Beyni çarşaflılar…

Dün gece saatlerinde bir ‘modern’ ablamızın, modern zamanlar için attığı bir twitle meşhur olmaya çalışmasının ardından, bugün medyada dönenler gösterdi ki ablamız hedefine pek de ulaşamamış. Bir televizyonun, birkaç internet sitesinin ve belki benim gibi olaya sinirlenenler dışında kendisinden pek bahseden yok. Ama bahsedilmeli… Sandığı kadar özgür olmadığı, onun özgürlük alanının da diğer insanlarınki kadar olduğu gerçeğini biri ona söylemeli. Konuyu, onun attığı twitleri yazarak anlamanızı sağlayayım. İşte ablamızın attığı twitlerden sadece üç tanesi şu şekilde: “THY iyicene sapıttı. Yanıma karaçarşaflı bir kadın verip onunla 1 saat yan yana uçmamı bekledi. İtiraz edip olay çıkardım. Merhaba tatil!”, “Karaçarşaf, cehaletin, korkunun, gerizekalılığın sembolüdür”,“Ben isterdim ki yanıma versinler bir diş doktoru. Oral bakım ve sağlığı hakkında konuşalım. Karaçarşaflı ne ya? Suriye'ye mı uçuyoruz THY?”           

Şaşırdık mı? Ben kendi adıma söyleyeyim şaşırmadım. Bu ablamız gibi beyin değil de lens kullananlarla çok muhatap olduğumdan değil kendilerini ayrıcalıklı vatandaş sanan ‘tipleme’lerin bu topraklarda fazlaca bulunduğundan. Biz onların bu ‘tip’ tavırlarına alıştık, şaşırmıyoruz daha doğrusu ‘he yav sensin’ deyip geçiyoruz ama onlar elin kara çarşafına hala alışamamış. Hala diyorum dikkat! Kara çarşaf ne zamandır var bi baksa keşke… Oral bakımdan önemli değil tabii ama yine de belki ilgisini çeker ablamızın. Kendileri ultra modern ve çağdaş, çarşaflılarda uzaylı oldukları için yan yana oturamazlar. Zaten niye aynı uçaktalar ki çarşaf Suriye’ye özgü olduğundan o çarşaflı vatandaş kesin Suriye’ye gidiyordur. Olmaz… Olabilemez! Aman kardeşim bu THY’de iyice sapıttı. Ay pardon iyice değil ‘iyicene’. Baskılı, öyle daha bilgili görgülü duruyor! Ya siz biletleri satarken kim ne giyiyor, kim ne okumuş, diploma puanı, bildiği dil sayısı baksanıza kardeşim bunlara! Uçakla yolculuk edeceğiz 1 saat onda da veriyorlar yanımıza bir kara çarşaflı cahil mi cühela mı belli değil oluyo mu ama! Versenize benim yanımda bir diş doktoru!? Versenize şöyle benim kafamdan birilerini!? Niye neüdüğü belirsiz kara çarşaf giymiş insanı veriyorsunuz “acep Suriye’ye mi gidiyor bu uçak” diye düşünmemize sebep oluyorsunuz. Olmaz böyle. THY’den ricamızdır lütfen bilet satış işlemlerinizde bunlara dikkat ediniz.

Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz canım aa? 21. yüzyılda hala kara çarşaf giyiyorlar bir de hala cevap veriyorlar, sen özgürsen biz değil miyiz? diye soruyorlar. Değilsin tabii insan mısın sen böcü! O çarşafı giymenden anlaşılıyor zaten genel kültür seviyen. Kesin cahilsindir sen. Bak bana ne kadar üstün bir varlığım, attığım twitlerden seviyem ne kadar yukarılarda anlaşılmıyor mu? Giysen mini mini bir etek konuşsak ağız ve diş sağlığından. Yok ama nerede? İlla kara çarşaf giyecekler.

Üzgünüm, hiçbir zaman onu giymenin senin tercihin olduğunu düşünmeyecekler. Kesin annen baban zorlamıştır seni. Mahalle baskısı filan da olabilir. O nasıl bir şeyse artık. Mesela biz de zorlamayla kot pantolon giyiyoruz. Hep baskıdan bu bizim giydiklerimiz! Kendi düşüncelerimiz yok, inancımız, dünya görüşümüz hiç yok. Zorla birileri öyle istedi diye. Ha aman bir de senden rahatsız olan var mı onu hiç düşünme, varsa yoksa üstünlerin(!) rahatsızlıkları, istekleri ve talepleri. Bu talebine karşılık cevap pek hoş olmadıysa zahmet olmazsa sen de buna şaşırma. Sen o twitleri atarsan, “Çarşaf giyenden sana ne Allah’ın bahşettiği beynini niye çarşaflara doladın demezler mi adama?..” Küçük bir teklif sunayım kendini diğerlerinden üstün zanneden bu ablaya, bir daha ki uçuşunuza yanınıza ‘psikolojik danışman’ verelim mi? Ne bileyim belki buna daha çok ihtiyacınız vardır…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.