Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

“Beceriksiz” Konyaspor

Konyaspor, ilk yarının son maçında deplasmanda Gaziantepspor karşısında geride kalan 16 maçtan daha fazla pozisyon buldu. Bunlar öylesine pozisyonlar değil.  Gerçekten yüzde 90 gol olabilecek 5-6 pozisyon yakaladılar. Teknik Direktör Nurullah Sağlam geçen hafta Ömer’in yerinde oynattığı Erkan Sekman’ı bu kez orta sahaya koydu. İlk yarıda orta saha zaman zaman beşli idi. Zaman zaman da kanatlara yakın oynayan Erman ve Okan Koç ileride tek kalan Tayfun’a yardım edip forveti üçlediler.

15. dakikada Erman Özgür öyle bir gol kaçırdı ki maçın dönüm noktası bu pozisyon oldu. Yerde yatan kalecinin üstüne vurunca “O an maç döndü” dedim. Nitekim öyle oldu. Bir dakika sonrasında De Nigris’in eliyle aldığı iddia edilen top Veysel’in önüne düştü ve maç sanki Veysel’in golüyle bitti. Aslında maçı bu gol bitirmedi. Konyasporlu oyuncuların 60. dakikadan itibaren 10 kişi oynayan rakibi karşısında gol için her şeyi yapmasına rağmen beceriksizlik ilk kez bir puan kaybında bu kadar etkili oldu. Konyaspor beceriksizliğin yanı sıra eksiklerini bir kez daha hissetti. Oyunun kaderini değiştirecek futbolcumuz ne sahada ne de yedek kulübesinde vardı.

Bunlara bir de hakemin kararlarına yapılan itirazlar eklenebilir. Eğer Konyaspor’un attığı iki gol de ofsayt yoksa Gaziantep’te büyük bir hakem faciası yaşanmış olacak.

Teknik Direktör Nurullah Sağlam’ın elinde fazla kozu yoktu. Son iki maçı kazandıran mücadele gücü bu kez işe yaramadı. Çünkü, Antep’in oturmuş defansına karşı biraz da şans gerekiyordu. Konyasporlu yöneticilerin maç sonrası yüz ifadeleri görülmeye değerdi. Sayılmayan golleri düşünürken bir yandan da alınamayan üç puanın ikinci yarıda koyacakları hedefi nasıl baltaladığını gördüler.

Bu üç puan transfer politikasını da etkileyecekti. Konyaspor taraftarı devre arasında alınacak daha üst düzey oyuncularla üst düzey maçlar izleyebilecekti. Ama olmadı. 24 puan Konyaspor için sadece iyi. Çok iyi değil. Bulunan sayısız pozisyonun beceriksizlik ve şanssızlık nedeniyle değerlendirilememesi dışında söylenecek hiçbir şey yok. Herkes üzerine düşeni yaptı. Konyaspor, Gaziantep’ten hak ettiği üç puanı alamadı.

Bu arada Konyaspor’un İlhan Özbay, Lazarov, Ali Güneş ve kaliteli Brezilyalılar için düşündüğü transfer harekatı umarım sekteye uğramaz. Çünkü, bu tip oyuncalar mutlaka ihtiyaç var.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar