Batı'nın fitne ve oyunları

Fitne; imtihan, anarşi, bozgunculuk, günah, şirk, bela ve daha başka manalara gelirse de, ekseriya bölücülük, bozgunculuk anlamında kullanılır.
-“Fitne, Müslümanlar arasında bölücülük yapmak, onları sıkıntıya, zarara, günaha sokmak, insanları isyana kışkırtmak demektir

-“Kâfirler birbirinin dostları, yardımcılarıdır. Eğer, Allahü teâlânın emirlerini yerine getirmez, kendi aranızda dost olmazsanız, yeryüzünde, kargaşa, fitne ve büyük fesat çıkar.” (Enfal -73)

 Fitne Hakkında Hadis-i Şeriflerden Bazıları. Mealen: 
-“Fitne uykudadır. Fitneyi uyandırana Allah lanet etsin!” (İ.Rafii)
-“Din, dünya menfaatine alet edilince, fitneler zuhur eder.” (A.Rezzak)
-“Fuhuş yayılınca fitne çoğalır.” (Deylemi)
-“Fitneler artmadıkça, kıyamet kopmaz.” (Buhari)
    Dünya tarihi boyunca fitneci, zalim siyasetçiler gelmiştir, halkına zülüm etmiştir. Ama zulümle hiçbir zaman abad olunmaz. Zülüm ile abad olanlar, kahır ile berbat olurlar.

    Hazreti İbrahim döneminde Nemrut vardı. Bir gün hak gelince batıl zail oldu. Hz. İbrahim galip oldu. Amma Firavun bir sivrisinekle berbat oldu.

    Hazreti Musa döneminde firavunlar vardı. Bir gün geldi 800 bin kişilik firavun ordusu kızıl denizde gark oldu, berbat oldu. Musa (as) ve inananlar galip oldu, kurtuldu.

  Osmanlı coğrafyasında, Avrupa ülkelerinin 1700-2015 yılları arasında İngiltere öncülüğünde yaptığı casusluk çalışmaları uzun süreli bir FİTNE operasyonuydu.

    Bu tarihler arasında Osmanlı topluluklarında fitne tohumları ekilerek inanç bağlarını zayıflattılar. Ulus devleti ve milliyetcilik algısı oluşturarak azınlıkların Devlet-i Osmaniye ye karşı cephe oluşturmalarına neden oldular.

   Hedef ülkeler; Irak, İran, Suriye ve Türkiye olmuştur. Türkiye içinde PKK’yı kurdurdular. İran ile Irak’ı 8 yıl savaştırdılar. Ardından Koalisyon gücü ile Irak’a girdiler, Saddam’ı ambargoya mahkum ettiler. 2003 yılında, ABD, İngiltere, Fransa Saddam’ı devirmek, yok etmek için Irak’ı işgal ettiler. Bu işgal 8 yıl sürdü.

    1980-2011 yılları arasında yapılan Irak operasyonları sürecinde:’Saddam Hüseyin diktatör!, Irak’ı bu diktatörden kurtaracağız!, Irak’ı özgürleştireceğiz! ve demokrasi getireceğiz.’ Cümleleriyle  Irak halkı ve bölge içerisine fitne soktular.’ Bu propaganda ve yalanlarla, Irak halkı, bölge halkı ve dünya da algı oluşturdular. Irak halkını, bölge halkını ve yöneticileri  kandırdılar.

    Demokrasi, havarilerinin sözleri bizleri aldattı. ABD Irak’a girerken Saddam zalimi hedef alarak girdi. Binlerce masum, insanlar öldü. Huzur geldi mi? Hayır, daha çok kargaşa, kavga doğdu.

 

    Otuz yıl süren Irak operasyonu sonucunda  başarılı oldular. Irak’ın kuzeyinde özerk kürt devleti kurdurdular. İsrail, Irak konusunda amacına ulaştı.

    Yakın tarihte, Musolini, Hitler, Lenin, Stalin geldi. Hepsi berbat oldular. Bu devrin firavunları da bir gün yok olmaya, berbat olmaya mahkûmdurlar. Rusya’nın parçalandığı gibi, ABD de parça-parça olacaktır. Mazlumları sömürerek, mazlumların ahini alarak ayakta kalınmaz.

    Kur’an-ı Kerim zalimleri şöyle ifade ediyor: “İnsanlardan öyleleri vardır ki, onların güzel sözleri (demokrasi, insan hakları, laiklik ve sair gibi) senin hoşuna gider, hatta dünya için Allah’ı da şahit tutarlar. Hâlbuki en büyük hasım onlardır (kalplerinde kin, intikam, nefret vardır)” (Bakara 204)

.   Onları süper güç yaptığımızda 1 – yeryüzünde fitne çıkarırlar, ifsat eder, insanları bir birine düşürürler. 2- sizin ekonominizi bozarlar. (para değerinizi alt üst ederler) 3- sizin neslinizi bozarlar. (fuhşu yaygınlaştırır, içki ve kumarı yaygınlaştırırlar) Allah müfsitleri sevmez.

    Birleşmiş Milletlerin bu günkü tutumu, insan hakları beyannamelerde kaldı. İşte Suriye, işte Gazze, işte Mısır, zalim siyasetçiler.

    Adil idareciler, adil siyasetçiler. İnsan ayırımı yapmadan adil davranan liderler. Hac suresi 40. ayette şöyle buyuruyor: “Onları (Müslümanları) idareci (süper güç) yaptığımızda onlar namazlarını kılarlar (kıldırırlar). Zekât verir, verdirirler, iyiliği emreder, kötülükten menederler, dönüş Allah’adır”

    Kur’an inanmış liderlerin iş başına geldiklerinde nasıl davranacaklarının planlarını veriyor. Buna siyaseti Adile denir. Fitne çıkarmazlar, bilhassa fitneyi bastırır ve yok ederler. Bu gün fitnenin kalbi İsrail’dir, Başı ABD, kolları İngiltere, Fransa vs. Avrupa ülkeleridir. Allah Müslümanları uyandırsın inşallah.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.