Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Aykut Kocaman’ın kartalı

Her şeyden önce orta sahadaki ikili maç başlamadan içimi açtı. Mehmet Güven’in sakatlanmasına değil ama sahada olmamasına futboldan biraz anlayan taraftarların hepsi sevinmiştir. Çamdalı – İnceman ikilisi hem iyi bastı hem de defans ile Hleb ve kanatlar arasındaki top alışverişini üst düzeye taşıdı.  Hleb’de büyük bir değişim vardı. Arkasındaki ön liberolar işini iyi yapınca hem koştu, hem top sakladı. Rakip orta saha peşinde koşmaktan ilk yarı neredeyse tüm eforunu harcadı.

Aykut Kocaman, rakibin blok halinde ceza sahası yayının üzerinde savunma yaptığını ve şut dahi attırmadığını bilerek özellikle sağ kanattan atak yaptırdı. Çok hareketli olan Ömer Ali ve Tolga verkaçlarla Kabze ve Rangelov’a iyi toplar taşıdı. Bu arada Çamdalı, top almak ve aktarmanın ötesine geçip sağ bek gibi de oynadı.  

İlk yarı her şey harikaydı. Hele son 10 dakika Gaziantepli oyuncular neye uğradığını şaşırdı. Sağlı sollu ataklar, Kabze’nin direkten dönen topu, Ömer Ali ve Hleb’in olağanüstü çabası Okan Buruk’a kabus oldu ve düdük çalınca koşarak içeri gitti.

15 dakika boyunca oyuncularına yan toplar konusunda yaptığı muhtemel uyarıların faydasız olduğunu Rangelov gösterdi. İkinci yarının hemen başında gelen gol, Gaziantep’i risk almaya itti ve Konyaspor’u boş alanlarla baş başa kaldı. Sonra Aykut Hoca’dan çok kritik bir hamle geldi. Yorulan Rangelov’u çıkarıp, kontra oyuna uyumlu Djalma’yı aldı. Kabze ceza sahası önünde çok daha rahat top tuttu ve çok güzel de bir gol attı.

Gaziantep maçında ender  görülecek bir uyum sergileyen Torku Konyaspor, hem iyi futbol oynadı hem de galibiyete ulaştı. Futbolcular neredeyse hatasız oynadı. Aykut Kocaman’ın artık takımda etkisi hissedilmeye başlandı. Oyunculara istediğini yaptırdı ve takım, disiplinden hiç kopmadı.

Söylemezsem içim rahat etmez. Bu maçı Aykut Kocaman’ın sahaya etkisi Ali Çamdalı’nın olağanüstü çabası çok daha zevkle izlenir hale getirdi.

Kartal işte şimdi Aykut Kocaman’ın Kartal’ı olmaya başlamış. Gaziantepspor karşısındaki oyun gerçekten umut verici. Darısı deplasmanlara…

 

Twitter: @selmansel

Facebook: selman.akyuz

Mail: selmanselimakyuz@hotmail.com

Önceki ve Sonraki Yazılar