ASKON Konya MEVKA ile taşınabilir enerji tesisi kuracak

ASKON Konya MEVKA ile taşınabilir enerji tesisi kuracak

ASKON Konya Başkanı Sinacı, küresel Covid-19 Pandemisine rağmen verimli bir dönem geçirdiklerini belirterek, "MEVKA ile çok önemli bir projeye imza attık. Konya’da taşınabilir enerji tesisi kurulması için çalışmalara başladık" dedi

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Konya Şube Başkanı Atilla Sinacı, hafta içi gerçekleştirilecek genel kurul öncesi, 1,5 yıllık faaliyetlerini değerlendirdi.

Göreve geldikleri günden bu yana önemli çalışmalar yaptıklarını dile getiren Sinacı, Küresel Covid-19 Pandemisi’ne rağmen verimli bir dönem geçirdiklerini söyledi.

Atilla Sinacı, “Göreve geldiğimiz andan bu yana 2020 yılının ilk çeyreğini etkinliklerle yoğun geçirdik. Konferans, yurt dışı alım heyeti kabulleri, ziyaretler ve üyelerle diyalog geliştirme gibi birçok çalışma yaptık. Pandeminin ülkemizde yayılması ile biz de şube olarak tedbirlerimiz aldık. Ama çalışmalarımıza ara vermedik. Online etkinlikler yaptık. Yine maske krizinin olduğu dönemde 100 bin maske tedarik ederek, özelde ve kamuda çalışan sağlık çalışanlarına dağıttık. Üyelerimize maske temini sağladık. Sel ve deprem felaketi yaşayan illerimize ASKON Konya şubesi olarak ayni ve nakdi yardım çalışmalarını yürüttük. Gel al hizmeti veren restoran ve kafelere destek amacıyla üyelerimizi yönlendirdik.

Geleneksel hale getirdiğimiz ‘Çocuklar Üşümesin’ kampanyamızı 2021’de de devam ettik. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tespit ettiği binlerce dar gelirli yüzlerce öğrenciye, mont, kazak, pantolon ve ayakkabıdan oluşan giyim setlerini teslim ettik. Burada yönetim kurulu üyelerimiz ve üyelerimiz ciddi destek verdi. ASKON Konya olarak mihmandarlığını yaptığımız Çumra OSB’ye yatırımcı çekme ve OSB alanını genişletme noktasında çalışmalar yürüttük. Sonuçlarını alıyoruz.

MEVKA İLE ENERJİ ÜZERİNE ÇALIŞMA

Yine MEVKA ile çok önemli bir projeye imza attık. Konya’da taşınabilir enerji tesisi kurulması için fizibilite raporu oluşturarak, otomotiv, havacılık, savunma sanayi, medikal ve daha birçok sektörde kullanılan ancak tamamen ithal olan enerji hücre ve komponentelerinin üretilmesi için gayret göstereceğiz.. Burada oluşturulacak rapor ile yatırımcılar ülkemize ve şehrimize davet edilecek” dedi.

İHRACATA TEŞVİK İÇİN ÇALIŞMALAR YÜRÜTTÜK

Konya’da ihracatın daha da artması için çalışmalar yürüttüklerini dile getiren Sinacı, “Konya ihracat tarihinin rekorunu kırdı. 2 milyar doların üzerinde bir ihracat yaptık. Bu pandeminin üretim ekonomisini hasara uğratmadığının en büyük göstergesi oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.