Asayiş Berkemal…

Seydişehir Konya çevresinde polisiye açıdan son yılların en hareketli ilçesi olduğu hepimizce malum… Geçtiğimiz son birkaç yıl yaşananları şöyle kısa bir hatırlayacak olursak Türkiye gündemine büyücü cinayeti olarak giren olay  ve ondan önce işlenen tüm cinayetler ilçe emniyet teşkilatının gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar sonucu  kısa sürede çözüldü.

Bu başarılı çalışmalardan dolayı başta değerli İlçe Emniyet Müdürümüz sayın cemal ıssı ve tüm emniyet teşkilatının değerli mensuplarını gönülden kutluyorum.

Katiller, caniler , çeteler , Hırsızlar, soysuzlar ,  gaspçılar, kapkaççılar, yankesiciler Seydişehir polisinin özverili çalışmaları sayesinde yakalanıyor.
 Seydişehir polisi ilçenin içinde bulunan yerli suç unsurları ile uğraştığı gibi dışarıdan gelen suçlularla mücadele etmek zorunda kalıyor. Karadeniz’i, Kapadokya’yı,  Akdeniz bağlayan yol transit geçiş yapan dürüst insanların yanı sıra, hırsızların kapkaççıların yankesicilerin gaspçılarında kullandığı bir yol güzergahı… Bu durum Seydişehir polisini sürekli teyakkuz halinde bırakıyor.

Tüm bu olumsuzlukları Seydişehir polisinin yaptığı başarılı çalışmalar sayesinde ilçede asayiş konusun güvenli bir ortama doğru adım ilerleme yaşanırken, özellikle hırsızlık zanlıları polisten yakayı kurtaramıyor.
 Son bir kaç yıl içinde özellikle ilçemizde toplumu sarsacak büyüklükte cinayet ve  yaralama  olayları   acaba ne oluyoruz? gibi soruları  insanlar  sormaya başlamadan  kısa bir sürede olayın aydınlatılması ile  Seydişehir polis teşkilatının  bizzat Konya il emniyet müdürü tarafından başarılı bulunarak ödüllendirmesi buna en güzel örnektir.
Suçlu mutlaka yakalanmalı ve adalete teslim edilmeli.

Hangi tür olay olursa olsun zanlıların teker teker yakalanması da Seydişehir polisinin bir olayı aydınlatmada ne kadar kararlı olduğunu ve sonuca ulaşabildiğini gösteriyor.
Bu kentte yaşayan insanlar olarak, Seydişehir polisine yardımcı olmak hepimizin görevi.
Polisin en büyük yardımcısı şüphesiz ki biz vatandaşlar olmalıyız. Suçluları ihbar ederek vatandaşlık görevimizi yapmalıyız. Bu sayede  polisimiz güvenliğimiz adına görevini daha hızlı yapacak, hem suç oranı daha çok düşecek, hem de vatandaşlar olarak bizler daha huzurlu ve güvenli olacağız.

Seydişehir polisini yaptığı başarılı çalışmalar nedeniyle bir kez daha kutlarken, vatandaşlık görevimizin bilincinde olmamızı diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.