Algı ve Gaz alma operasyonu mu?

Günün birinde köyden bir genç, şehire gelip işçi olarak çalışmaya başlamıştır. Kış gelirken köyüne dönmek istemiş. “Pazar yerini gezeyim ondan sonrada kendi memleketime döneyim” diye düşünmüş. Pazar yerinde üç söz üç altına satılır diyenle karşılaşmış ve birde ben şansımı deneyim zaten üç altınım var demiş.

 

Bir (Gönül kimi severse güzel odur)

İki (Gel denen yerden dönme)

Üç (Ekmeğini yediğin kapıya hor bakma)

 

Bu gencin başından çok serencama geçmiştir. Ben bunları yazmadan üç altın sözü ile ilgili şunları söylemek isterim. Vakti zamanında bir spor kulübümüzün başkanı, “Ben burada olduğum müddetçe bu iki kişi bu kapıdan içeri giremez şeklinde beyanatlar vermişti. Şimdi de algı ve taraftarının “Gazını almak” için size davetiye çıkarıyor. Bu arada Konyaspor karıştırmak istiyor. Çünkü futbolcular “Hocamız, nasıl olsa gidecek bizde yeni gelen hocaya görede kendimize bir yol çizebiliriz düşüncesinde olabilirler. Bu başkanın çağrısı Konyaspor’dan önce Anadolu takımlarını karıştırmak inancındayım.

 

Konyalı taraftarlar Atiker Konyaspor’a bağlılar, başta Konyaspor Başkanı Ahmet Şan ve diğer yöneticiler Büyükşehir Belediye Başkanı, İlçe Belediye Başkanı sizi çok sevdiklerini zaman zaman öğreniyoruz. İşte gel denilen yerden dönmemeniz gerekmekte olduğu bu ifadelerle aşikârdır. Ve sizin Atiker Konyaspor’dan ayrılmamanızı arzu ediyorlar.

 

Bakın “Ekmeğini yediğin kapıya hor bakma” sizin Konyaspora çok büyük hizmetleriniz oldu. İlk defa yeşil beyazlı sporcularının formalarının hakkı “Kartallar yüksek uçar” sözü gibi Konyasopor formasını futbolcular dalgalandırdıi Siz ekmeğini yediniz kapıya hor bakmadınız. Teknik ve taktik bilgilerinizi sporcularınıza da öğrettiniz. Yıllarca takım kaptanı olarak sahaya en önde çıktınız maç oynandığı zamanda oynayan arkadaşlarınızın motivasyonunu yüksek tuttunuz ve onlara gayret getirdiniz. Konyamız da bir atasözümüz var “Gelelim bamyanın faziletine”

 

Sizinle oturup karşılıklı bir çay içmişliğimiz bile yok. Fakat Konya basını da sizi yakınen tanıyor. Konya’ya maça geldiğinizde bende fotoğraflarınızı çekmiş olabilirim. Benimde size karşı ayrı bir sevgim ve saygım vardır.

 

Gelin Konya’dan ayrılmayın. Konyasopor’un size, sizinde Konya’ya ve Konyaspora çok büyük hizmetlerinizin olacağı içindeyiz.

 

 

Timsah nasıl yakalanır

Bu hafta Pazar günü saat 19.00 da yeşil beyazlı renklere sahip olan iki futbol takımı Konya stadında karşı karşıya gelecek Konyaspor saha ve seyirci avantajını kullanıp Bursaspor’u yenmek zorundadır. Konyaspor’un kara kartalları hep yüksekten uçtuğu için gözleri çok keskindir. İki taşın arasında da olsa kara kartal avını kapar ve yeniden yükseklerden uçmaya başlar.

    Timsah ise onu yakalamaya gelenleri avlamak için bulunduğu bataklıktan çıkar. Avcılarda timsahın gözünün üzerine çul atarlar ve timsah ta hiçbir yeri görmediği için avcılar tarafından yakalanır.

Konya’nın kara kartalları da Bursa’nın timsahını gözlerini kapatıp hedefleri üç puanı almak olmalıdır. 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.