Âlemlere Rahmet Kısa Film Yarışması Başvuruları Başladı

Âlemlere Rahmet Kısa Film Yarışması Başvuruları Başladı

Her yıl düzenlenen yarışmada bu yık ki tema "Aile" olarak belirlendi. Toplam ödül 100 Bin lira katılmak için https://www.alemlererahmetfilm.com adresinden başvurabilirsiniz.

Her yıl düzenlenen Alemlere Rahmet kısa film yarışması bu 100 Bin toplam ödülle başvuruları başlattı.

Bu yıl 6. düzenlenecek yarışmada amaç sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sas)’in daha iyi tanınması, bıraktığı miras ve örnekliğinin daha doğru anlaşılması adına sinema alanında icra edilmesini amaçlıyor

Proje bir kısa film yarışması olmanın ötesinde, çağımızın en etkili kitle iletişim aracı olan sinema alanında Peygamberimiz (sas)’in mesajları ve rehberliğinin en doğru şekilde bu çağa rol model olacak şekilde insanların gündemine güncellenerek taşınmasını hedefliyor.

Bu Yıl Tema Aile oldu

Her yıl insanlığın ihtiyaç duyduğu bir alan ve meseleyi gündem etmeye çalışan proje, bu yıl teknoloji çağının tehditleri ile karşı karşıya kalan, toplumu oluşturan en önemli yapı taşı AİLE’yi “Dünyadaki Cennet” sloganı ile gündem etmeye çalışacaktır.


6. yılında “AİLE” teması ile bu çerçevede üretilecek eserleri kabul edecek olan Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması; Kısa Film, Kısa Senaryo ve Kısa Animasyon kategorilerine bu yıl Kısa Belgesel’i de ekleyerek, Ulusal ve Uluslararası 2 ayrı bölümde 8 ayrı esere toplamda 100.000 Türk Lirası ödül verecek.

İşte ödüller

En İyi Ulusal Kısa Film: 25.000 TL
En İyi Uluslararası Kısa Film: 25.000 TL

En İyi Ulusal Belgesel: 10.000 TL
En İyi Uluslararası Belgesel: 10.000 TL

En İyi Ulusal Animasyon: 10.000 TL
En İyi Uluslararası Animasyon: 10.000 TL

En İyi Ulusal Kısa Senaryo: 5.000 TL
En İyi Uluslararası Kısa Senaryo: 5.000 TL

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.