24 Haziran Seçimleri Ak Parti (1)

21 Haziranda köşe yazımızda “Endişeye mahal yok! Milletimizin ortak aklı var” demiştik https://www.memleket.com.tr/endiseye-mahal-yok-milletimizin-ortak-akli-var-25829yy.htm sayfasından  okuyabilirler..

Seçim Arifesi 23 Haziran günü ise “Türkiye Cumhuriyetinin İlk başkanı Erdoğan’dır hayırlı olsun”  paylaşımında bulunmuştum.

Beni ve benim gibi düşünen milletimizi yanıltmadığı için Yüce Rabbime binlerce kez şükürler olsun.

24 Haziran Seçimleri Ülkemize ve Milletimize hayırlı olsun. Halkımız kararını vermiştir ve bu Seçimin galibi, “Milletimiz” diyen Sayın Recep Tayyib Erdoğan’dır ve dolayısı ile halkımızdır.

Milletin ortak aklı bugüne kadar hiç yanılmadı. Verdiği tüm kararların, ülkenin faydasına olduğu hep sonradan anlaşıldı. Şimdi bu kararın da ülkenin faydasına olduğuna inanıyorum.

 Muhafazakâr bir siyasetçinin kendine destur edinmesi gereken Bilge Lider Aliya İzzet Begoviçin şu sözleri kulağına küpe olmalıdır.  “İktidara Gelirseniz, hâl ve hareketlerinize dikkat edin. Kibirli olmayın, kendini beğenmişlik etmeyin. Size ait olmayan şeyleri almayın, güçsüzlere yardım edin ve ahlâk kurallarına uyun. Unutmayın ki sonsuz iktidar yoktur. Her iktidar geçicidir ve herkes, er veya geç, önce milletin ve nihayet Allah’ın önünde hesap verecektir” diyor.

Siyasette kazanan da kaybeden de her zaman kendine şu soruyu sormalıdır, “Millet benden ne istiyor, ben ne yapıyorum veya neyi yapamıyorum?”

Kaybedenler; “kazananlar nasıl kazandı?”, kazananlar ise “kaybedenler neden kaybetti?” sorularını mutlaka kendilerine sormalıdır.

Kendine oy vermeyenleri kötülemek, dışlamak, yok saymak bu milletin değerleri ile örtüşmez. Herkes “bu ülkeyi en güzel şekilde yöneteceğim” diyerek milletin karşısına çıkar ve milletimiz nihai noktada kendine en yakın olanı, güvendiğini, inandığını, değerlerini savunabilecek olanları, kendine yakın bulduklarını, düşünce dünyasına en uygun olanı destekler.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri de bu çerçevede geldi ve   geçti. Genelde bu seçimlerin kazananı Türkiye Cumhuriyetinin İlk Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır ve Cumhur ittifakıdır, MHP’dir Devlet Bahçelidir.

Yerelde ise bizi ilgilendiren tarafı; Ak Partinin Konya’da ve Seydişehir’de oylarının düşmüş olmasıdır. Ak Partiye oy veren birisi olarak bu saatten sonra  bizim de yanlışları söyleme  hakkımız  vardır ve  bunu da en etkili bir biçimde soracak, cevaplarını arayacağız.

Gelecek yazımızda    bu konuyla devam edeceğiz…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum