Endişeye Mahal Yok! Milletimizin Ortak Aklı Var

Normal şartların bulunduğu her dönemde yapılan seçimlerin sonucuna bakarsanız göreceksiniz ki, sandıktan çıkan ortak aklın kararı hep isabetli olmuştur.

80  yıllık Demokrasi tarihimizde; Mesela Adnan Menderes, Askeri vesayetin kalktığı zamanda Turgut Özal ve son on altı yıla bakın…

 Kaybettikleri her seçim sonuçlarına, Aziz milletimizin verdiği bu karara itiraz edenler,   milletin aklıyla alay edenler, ona hakaret edip bidon kafalı diyenler kararı yanlış bulanlar, milleti suçlayanlar,ne siyaseti, ne sosyolojiyi, ne de hayatın gerçeklerini ,nede bu milleti anlayabilmişlerdir.

2002 seçimlerinde en cesur kararı veren millet hiç geçmişi olmayan ve İlk defa seçime giren bir parti olan AK Parti’yi iktidara taşımış, O zaman iktidarda olan partilerin hepsini barajın altında bırakıp, siyaset sahnesinden silmişti.

7 Haziran seçimlerinde AK Parti’yi iktidardan düşüren, 1 Kasım’da yeniden iktidara getiren milletin aklı değil de ya nedir.

Son zamanlarda etrafındaki kişilere bakarak, konuşulanlara kulak kabartarak bir kanaat oluşturanlar  bu işin öyle olmadığını 24 Haziran akşamı   görecekler..

“Türkiye tek adam diktatörcüğü ile yönetilecek,  demokrasi rafa kalkacak, halk iradesi yok olacak, diktatörlüğe gidiyoruz, padişahlığı geri getiriyoruz diyerek Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı yapanlar, 15 Temmuz’un rövanşını alma hayali kuranlar, hapiste olan terör sevici Demirtaştan medet umanlar, 30 yıldır bu milletin başına bela olan Kandile operasyon düzenlenmesinden rahatsız olanlar, 16 yıldır bu milletin kazanımlarını yıkacaklarını yok edeceklerini söyleyenler  bu  halkı aptal yerine  koyanlar, halk  size  en güzel  cevabı 24  Haziran Pazar günü verecektir.”

Endişeye mahal yok, Bu Milleti millet yapan değerler ile kavgalı, küresel çetelerle işbirliği içinde olanlar daha  neye   tamam dediklerini kendileri   bile  bilmiyorlar..

Şunu unutmayın beyler Sırf Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı ile bir yere varamazsınız varamayacaksınız.

Basit-iğreti polemiklerle, seviyesiz ithamlarla, Tayyip Düşmanlığı’ndan başka hiçbir malzemesi olmayan sizler bu seçimde de hezimete uğrayacaksınız.

Sanmayın ki duygusal kararlar alınıyor. Sanmayın ki bir oldubitti ile oylar atılıyor.  Bu millet her şeyi gözden geçirip,  her zaman olduğu gibi en akılcı, en sağlıklı kararı sandığa giderken verecektir.

Sürekli seçim sonuçları soran arkadaşlarıma şunu söylüyorum Endişelenmeye gerek yok, Milletin ortak aklı ile 24 Haziran akşamı en doğru karar çıkacaktır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.