Muzaffer Tulukcu

Muzaffer Tulukcu

1 Nolu sahada iftar

Geçtiğimiz pazar akşamı spor kamuoyu farklı bir organizasyonla bir araya geldi. Atatürk Stadı’nın 1 Nolu Sahası’nda yapılan iftar yemeği ile ilk defa böyle farklı bir ortamda bir araya gelmek gerçekten güzellikti.

            Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Elduran’ın hafta içi telefonu ile iftara davet edilince doğal olarak emekli olduğum teşkilatın toplu iftarı diyerek, Pazar akşamı stada gittim. Girişte Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Remzi Ay öncülüğünde misafirlerin karşılandığını görünce konunun farklı olduğunu sezdim. Müdür Elduran’ın yanı sıra Belediyespor Kulüp Başkanı - İtfaiye Daire Başkanı Cevdet İşbitiricilerici’yide görünce iftar yemeğinin protokollü ve kalabalık olabileceğini düşündüm. Stada girince konunun hakikaten çok farklı olduğunu tam manasıyla kavradım.

            30 Seneden fazla ömrümüzün geçtiği çim sahanın her tarafı iftar sofrasıyla doluydu ve ilk defa böyle bir organize oluyordu. Bana da Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun ilk Başkanı İbrahim Karaca, Karapınarspor’un emektar golcülerinden Mustafa Sözen, Karapınarspor’un fedakâr yöneticisi Faruk Hatiboğlu ile beraber iftar açmak nasip oldu.

 

Bir müddet sonra protokolde Vali Vekilimiz, Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürü hemşerimiz Mehmet Baykan ve Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’nun da orada olduğunu fark ettik. Yakın masalarda bulunan çoktan beri görüşmediğimiz spor dostlarımızla uzaktanda olsa selamlaşma imkânı bulduk.

            İftar sonrası, spor kamuoyunun sunucusu Mustafa Durmuş verdiği bilgi ile organizasyonun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, Spor Müdürlüğü, Futbol Antrenörleri Derneği, Futbol Adamları Derneği, Saha Komiserleri Derneği, Türkiye Spor Yazarları Derneği, İl Futbol Hakemleri Derneği ve Faal Futbol Hakemleri Derneği ile müştereken yapıldığı bilgisine ulaştık.

            Protokolde konuşan Remzi Ay, Mehmet Baykan ve Tahir Akyürek gibi bizde emeği geçenleri kutluyoruz. Son konuşmayı yapan Milletvekilimiz Ayşe Türkmenoğlu, 1 Nolu sahada ilk defa böyle bir iftar programına katıldığını belirtti. Vekilimize ilave bizde masamızdaki arkadaşlara dedik ki. Merak etme vekilim, 30 yıldır görevimizin geçtiği, atletleri koşturduğumuz, Veledrimunda Seyit Kırmızı’yı, Nurettin Kirpiksizi, Hasan Gazyağcı’yı, Hasan Canı,….seyrettiğimiz, çimlerinin bakımını yaptırdığımız, siyah beyazlı Konyaspor’un kaptanı Ali Büyükbayram’ı alkışladığımız bir kış günü yağan 34 cm karı üç günlük uğraştan sonra temizletip sonra Galatasaray’a 1-0 yenilerek üzüldüğümüz, daha neler neler…yaşandığı bu stada benim gibi herkes, ilk defa bir iftar yemeğinde bir araya geliyor.Son yüzyılda milyonlarca insanın hatıralarını yaşadığı Konya Stadının yakın bir zamanda ortadan kaldırılacak olması içimizi burkuyor! ama yapacak bir şey yok ki. İnsanlar fani, devletlerde, statlarda.

            Tüm bu masraf ve emeklerin sporda dürüstlüğe ve başarıya vesile olması dileğiyle.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.