• BIST 110.059
  • Altın 174,787
  • Dolar 4,0903
  • Euro 4,9985
  • Konya 22 °C
  • "Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi" nasıl olacak?
  • Elektrik dağıtım şirketlerine seçim ödevi!
  • Kılıçdaroğlu’na 24 Haziran stratejisini ulaştıran kurye Tayyibe Gülek mi?
  • "Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi" nasıl olacak?
  • Elektrik dağıtım şirketlerine seçim ödevi!
  • Kılıçdaroğlu’na 24 Haziran stratejisini ulaştıran kurye Tayyibe Gülek mi?

Gezi Parkı olayları

Yücel Kemendi

 

Suriye Baas Partisi ateşle oynuyor, Gideceğini anlayan Eset, önce Reyhanlı olaylarıyla şimdi de “gezi parkı” projesiyle ortaya çıktı.

…..

Ben de, bugün “gezi parkı olaylarını” yazacağım.

Ancak, öncelikle ağaç bahane edilerek sıkıntılara sebep olan, “Topçu kışlasından” bahsetmek istiyorum.

Taksim Topçu Kışlası, 1780 yılında Osmanlı padişahı III. Selim zamanında Selimiye Kışlası'nın Avrupa yakasındaki karşılığı olarak, Balyan Ailesinden Krikor Balyan tarafından yapıldı.

Topçu Kışlası, topçu askerleri için yaptırılmıştı. Meydanın Harbiye'ye bakan tarafındaydı. Kabakçı isyanında harap olduğu için, Sultan II. Mahmud tarafından 1812'de yenilenmişti.

Kışla 1940 yılında dönemin iktidarı tarafından (CHP) içerisinde yer alan camii ile birlikte yıkıldı ve yerine Taksim gezi parkı yapıldı.

Zannedersem eylemcilerin haykırışının birinci sebebi anlaşılmış oldu

…..

MHP DESTEK VERMEDİ

Hiçbir arkadaşımız eyleme katılmamıştır. MHP'nin hiç bir ferdi bu eylemlerin içinde olmadı. MHP Türk milletinin güvenliği açısından hassasiyetini sürdürür. Bundan sonra bu tür olaylardan faydalanarak kardeş kavgasına sürüklenmeyiz.

Ülkücülerin ve tüm vatanseverlerin beklediği bu açıklama, Devlet Bahçeli”den geldi.

İP ile beraber “Akil adamları” protesto ettiği için, önceki yazılarımızda eleştirdiğim MHP yöneticilerine şimdide teşekkürlerimi gönderiyorum.

İşte ülkemizin ihtiyacı olan MHP’nin duyarlı duruşu

Anlayalım ve alet olmayalım.

….

Bu olayların tek sorumlusu CHP’nin derin kollarıdır.

Yıllar önce tarihi kışlayı ve içindeki camiyi yıkan zihniyet harekete geçmiştir.

Dün kendi içinde Deniz Baykal”ı görevden uzaklaştırarak şimdiki kukla lideri getirenlerde bunlardır, Suriye”nin vampir lideriyle kol kola gezende, Necmettin Erbakan hükümetini yıkan 28 Şubatın mimarları da, Mustafa Kemal Atatürk”e camileri ve tarihi mekanları yıktıramadıkları, İstediklerini yaptıramadıkları için onun ölümüne sebep olanlarda bunlardır.

Onun için buradan gerçek Atatürkçü ve gerçek CHP’li olanlara da sesleniyorum, lütfen bu soytarıların oyununa gelmeyin.

….

Tüm Dünya Taksim’de olan biteni izliyor.

Biraz üzüntü, biraz hayret, biraz öfkeyle, birazda sevinerek.

Şu andaki “olayların” sebebi Gezi Parkı’na yapılacak kışla da değilmiş, burada ağaç kesiliyormuş buradaki insanlarında bir anda çevreciliği tutmuş.

Vallahi öyleyse, bir çevreci olarak ilk başta orada ben olurum. Eğer mesele sadece ağaç ise Orada sicili bozuk CHP nin ne işi var.

Proje doğru mu, yanlış mı, ayrı tartışma,

Ama bu tartışmada söz hakkı olmayanlar ın başında CHP var. Çünkü Taksim’in yayalaştırılma projesi İstanbul Belediye Meclisi’nden CHP’nin de katkılarıyla oybirliğiyle geçti. Önce projeyi hazırlayanlara destek ver, sonrada gel orada boy göster.

Bende buradan sesleniyorum. Ey CHP’nin derin kolu, orada ağaç mücadelesi veriliyorsa, “sen varlığınla bu eylemi kirletiyorsun”

Amacınız, dilinizin söylediği değil, bunu da biliyoruz artık,

Gezi parkı tezgâhı, Büyük Osmanlı Hakan’ı Yavuz Sultan Selim Han’a hakaretler, mezhep kışkırtıcılığı, içki yandaşlığı, Türkiye’yi hedef ülke belleyen Baas unsurlarına destek, CHP’nin derin kollarının marifeti. Burada olanlar ve tüm destekçiler bunların uzantılarıdır.

….

Ey kendini gösterici zannedenler. Her türlü engellemeye rağmen, memleketi layık olduğu noktalara yükseltebilmek için gecesini, gündüzüne katan bu yolda gerekirse hayatını feda edenlere karşı büyük bir komplo içerisindesiniz.

Bunların mücadelesi, Türkiye’yi darbelerden, yargı kurumlarını politikleşmekten, karşısında titrediğimiz IMF’ye mahkûmiyetten kurtarmış olan herkese karşıdır.

Bunları AKP de yapsa, MHP de yapsa, SP de yapsa, bu soytarılar aynı tepkiyi dün gösterdikleri gibi, bugünde, yarında mutlaka göstereceklerdir.

Vatanın gerçek evlatları, lütfen bunlara dikkat edelim..

….

Eğer konu tamamen ağaç ise, benim de burada söyleyeceklerim var.

Ben bunları söyleyince bazıları kızıyor, ama birinin de söylemesi gerekiyor.

Şimdi kıyamet, gerçekten Gezi Parkı’nın sonundaki 12 ağaç kesildi diye çıkartılıyorsa.

Konya’da da çeşitli zamanlarda ağaçlar kesildi.

Konya’da eylem yapanlar neden bugünü bekledi?

 

 

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
selma soylu
07 Haziran 2013 Cuma 21:21
bunlar nasıl eleştiri
"Proje doğru mu, yanlış mı, ayrı tartışma" yazan birine alaylı bir şekilde sanki kışlayı savunuyormuş muamelesi göstermek anlama özürlülerin yapacağı bir yorum olsa gerek.
176.219.145.85
Ali CİN
05 Haziran 2013 Çarşamba 03:24
Kadir TOPBAŞ -son-
Siz ve ben oraya gitsek ve bana tarihçi kimliğiniz ile deseniz ki "şurası şöyle şöyle olayın olduğu yerdir" deseniz orası tarihi bir dokuya sahip değil iken, dile gelse anlatacak hiçbir şeyi yok iken siz nasıl oraya Kışla yapılmasını savunursunuz? Konya Alaaddin Tepesindeki çalışmayı savunsanız ben bunu anlar ve desteklerim...Zira o şemsiyenin altındaki harap duvar parçası tarihi bir kimlik taşır... Ama 2013 model kışlanın artık ne anlatacağınız siz tarihçiler daha iyi bilirsiniz. Biz cahiliz!
78.160.178.183
Ali CİN
05 Haziran 2013 Çarşamba 03:21
Kadir TOPBAŞ -3-
Zira Deniz Baykal komplosu ile ilgili tek siber iz takibi yapmamış hükümetin (ulaştırma bakanlığı, adalet bakanlığı vs.) sizin bahsettiğiniz güçlerin 28 şubat ile ilgisi olduğuna inanmadıklarını gösterir. Öyle ya, 28 şubat iddianamesinde geçen isimlerin hangisi Gezi Parkı olaylarından doğrudan veya dolaylı olarak rol aldı ki? Son olarak bir tarihçi olan şahsınıza soruyorum; "Tamamen yıkılmış bir Topçu Kışlası'nın yeniden inşa edilmesi tarihi bir çalışma mıdır? yoksa ticari bir çalışma mıdır?
78.160.178.183
Ali CİN
05 Haziran 2013 Çarşamba 03:17
Kadir TOPBAŞ -2-
MHP'ye teşekkür edişiniz de pek manidar gelmiştir. Zira neredeyse 3 yazıdan 1 tanesinde MHP'ye giydirilen eliniz eseri elbiselerin sıklıkla menfi veya müspet yönde değişmesi MHP'nin oynak bir politika güttüğünden çok size uydukça teşekkür, uymadıkça tahkir etmenizden kaynaklanıyor. Olaylar şayet dediğiniz gibi Deniz BAYKAL'a komplo kuranların elinden çıkmış ise daha vahim durumdasınız demektir.
78.160.178.183
Ali CİN
05 Haziran 2013 Çarşamba 03:12
Kadir TOPBAŞ -1-
Belediye Başkanı Kadir Topbaş bile çıktı "biz oy birliği ile alınan kararda bu hareketin olduğu yeri almamıştık, bu dozerlerin faaliyetini de açıkçası iyice anlatmadık" dedi. Ama Köşe yazarımız daha iyi bilir tabi İstanbul'da Belediye Meclisinde ne olup bittiğini. Tepki IMF'den kurtulmaya değildir. Belki 21 milyar dolarlık IMF borcunun bitmesine sevinip 2013 bütçesinde 53 milyar dolar görünen faizin anapara borcu nasıl artmıştır? Tepki belki bunadır sayın yazar.
78.160.178.183
Konyalı
05 Haziran 2013 Çarşamba 00:34
Geyik
Memleket yanıyor, sen oturduğun yerden geyik yapıyorsun. Herkes sosyolog oldu...
95.10.23.17
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 Memleket | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0332 352 16 16 | Faks : 0332 352 11 66 | Haber Scripti: CM Bilişim