Muhammed Işık

Muhammed Işık

Yönetim konuşuyor transfer yapamıyor

Bugüne kadar transfer konusunda yazmamak için sabrettim. Kendi kendime kızsam da yazmamakta direndim. Yöneticilerimiz o kadar net konuştular ki verdikleri sözü tutarlar dedim. Konyaspor için ellerinden gelen gayreti gösterirler ve söyledikleri gibi UEFA hedefine uygun transferleri yaparlar diye düşünüyordum. Nurullah Sağlam eğer takımın hedefi olmazsa takımda kalmam demişti. Bize söylenen transfer vaatleri mutlaka Nurullah hocaya da verilmiştir. En son yapılan basın toplantısında isim vermediler ama iki gün daha süre isteyerek gerekli transferlerin yapılacağının sözünü verdiler. Sonrasında ki görüşmelerimizde alacakları oyuncuların çok kaliteli olacağını, duyduğumuzda şaşıracağımızı bile söylediler. Tristan gerçekten balon bir haberdi ama kendileri bile inanmaya başladılar. Hani askerde birisi askerlik düşecek der, o yalan haber döner dolaşır kendine gelir ve kendiside inanmaya başlar ya aynı hesap işte. Atılan balon habere en sonunda kendileri de inanmaya başladı. Neymiş istediği rakamın biraz altında teklif verilmiş. Bahsettiğin adam Tristan, Can’dan bahsetmiyoruz. Sonrada çıkıp para yok deniliyor. Bence yöneticilik bu olmamalı. Gerekirse Konya’daki bütün esnaflar, holdingler, şirketler dolaşılmalı taşın altına hep birlikte el konmalı. Bu takım Konya’nın takımı ise hep beraber bütünleşmeliyiz. Para yok diye kaçmak yok. Böyle yöneticiliği bende yaparım. Yönetici oluyorsan parayı bulacaksın. Seyirciyi stada çekeceksin, formanı sattıracaksın. Bizde ne stat doluyor ne de forma satılıyor. Zaten maç başına aldığın para bile yeter sana. Ama maçı kazanamazsan parayı da kazanamazsın. Maçı kazanmak içinde iyi transfer yapmalısın.

Transfer edilen futbolcuların hakkını yemek istemiyorum. Burak, Muhammed, Gomes ve Can Konyaspor’un transfer ettiği oyuncular. Bu oyuncular belki Konyaspor’da çok başarılı olacaklar ama benim demek istediğim ismi geçen hiçbir oyuncu transfer edilemedi. Jaziri, Hasan Kabze, Semih, Maynor Suazo ve son olarak Tristan. Hepsinde aynı bahane söylendi. Para Para Para… Nerede beleş oyuncu var hemen alıyoruz. Ama transfer görüşmelerimiz hep sonuçsuz kalıyor. Transfer döneminin bitmesine daha vakit var. Benim artık güvenim kalmadı. Bu yönetim transfer yapamaz. Yine adını sanını duymadığımız, beleş oyuncuları bulurlar gelirler ve bu oyuncuyu uzun zamandan beri takip ediyorduk diye eklerler. Şimdi de Santos diye bir oyuncu ile görüşüldüğü haberlerini duyuyoruz. İşte bu oyuncuyu alırlar çünkü kesin ucuzdur. Fenerbahçeli Kemal takımında forma şansı bulamıyor. İlgilendiğimiz oyuncular arasında onun ismi de var. Kemal Konyaspor’a faydalı olabilecek bir oyuncu ve transfer edilmesi gerçekten çok iyi olur.

Yönetimimizin bu işi daha ciddiye alıp beklenen transferleri yapmasını bekliyoruz. Bu sene derneğin statta özlenen taraftar coşkusunu yansıtacağından eminim. Taraftarın coşmasında yönetimiz yapacağı transferlerin de mutlaka etkisi olacaktır. Kendilerinin beklediğimiz transferleri yapamayacaklarını tahmin etsem de yinede başarılar diliyorum. Konyaspor’a yakışır transferlerin yapılmasını ümit ediyorum.                                                                                                  

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.