Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

YENİLMEMEK DE BAŞARI

Torku Konyaspor Antalya deplasmanında çok önemli bir beraberlik aldı. Maç öncesi, Bursaspor maçına benzer özellikleri olan bir karşılaşma izleyebileceğimizi belirtmiştim. Genel olarak tahminlerim doğru çıktı.

Konyaspor, ilk yarı gerçekten çok iyi futbol oynadı. Deplasmanda, düşme hattındaki bir rakibe karşı ancak bu kadar iyi oynanabilirdi. Hem kontrollü oynayıp rakibi orta alanda tutmayı başardı hem de pas trafiğini çok iyi ayarlayarak rakip ceza alanı önünde tehlikeli olmayı başardı.

Galatasaray maçında takımın vasat oynayan ikilisi Hasan Kabze ve Djalma, bu maçta ilk yarı “süper ikili” oldular desek yeridir. Gekas’ı da dahil ettikleri ikiye birlerle, kanat değiştirme hamleleriyle Antalya’nın hem orta sahası hem de defansının başını döndürdüler. Rakip açık vermedikçe boş alan bulamayan Yeşil Beyazlılar’ın bu formülü etkileyici sonuç verdi. Tek eksik Hleb’di. O da olsa, soyunma odasına Konyaspor farklı bir skorla gidebilirdi.

Dört oyuncunun maçın sonucuna etki edeceğini düşünüyordum. İlk yarı Djalma hem iyi futbolu hem de attığı golle kendisini gösterirken, Lamine Diarra ev sahibi takımın ayakta kalan tek adamıydı ve gol pasını da O verdi.

Tita tahminimin tersine çok kötü oynarken bronşit olduğu için ikinci yarı oyuna giren Hleb, skoru belirleyen adam oldu. İkinci yarının ilk 10 dakikasında saldıran Antalya’yı durdurdu, Uğur İnceman’ı pes ettirdi ve aldığı faullerle takıma en az 5 dakika kazandırdı.

Torku Konyaspor, rakibinden aldığı puanın ötesinde kazanmasına engel olduğu iki puanla önemli bir sonuç aldı. Kazanmaları halinde ligi yüzde 70 oranında bitireceklerini söyleyen Mesut Bakkal, bu sonuçla da iyi iş çıkardı.  

Kalan haftalarda Antalya, Elazığ ve Kayseri takımları çok sıkıntılı olacak.

Twitter: @selmansel

Facebook: Selman.akyuz

e-posta: [email protected]

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar