Yenilginin sorumlusu benmişim

Ereğlispor yenilmelerinin sebebi benmişim!

 

Ereğli Meslek Yüksek Okulu’nun açılışına katıldım. Okulun her açılış döneminde tüm Ereğli’nin bu coşkuya katılması beklenir. Ama her zaman protokol, öğrenci velileri ve öğrenciler katılıyor. Bu yıl da öyle oldu. Yüksek Okul Müdürü Yusuf hocam, okulun bu güne gelişimini anlatırken heyecanlanıyordu. Okulun ne kadar geliştiğini hem fiziki yapısının hem de eğitim kalitesinin üniversite kalitesinde olduğunu söyledi.

Yeni yapılan ek Bina ile fakülte olma yolunda büyük adım atıldığını ifade ederken sosyal tesis olarak başladıkların yemekhanenin yapılması için gayret ettiklerini bu konuda ciddi anlamda destek beklediklerini söyledi. Beklenen destek bulunurda Yüksek okulumuz sağlıklı bir sosyal tesise kavuşur. Bu konuda Ereğlili iş adamları gerekli ilgiyi gösterir.

Konya Milletvekili Abdullah Çetinkaya Fakülte için Rektörle görüştüklerini Rektör Süleyman Okudan’ın Rektörlük seçimlerinden sonra bu konu üzerinde daha hassas çalışacaklarını ve Ereğli’ye Mutlaka fakülte alacaklarını söyledi. Konya Milletvekilleri ve Çetinkaya Ereğli’ye bir fakülte getirmeye kararlı inşallah bunu başaracaklar.

Siyasilerin gücünü biliyoruz. Ereğli’nin ihtiyacı olan fakülte gelecek bizde takipçisi olacağız.

EREĞLİSPOR YENİLDİ, FATURA BANA KESİLDİ

Bu konuyu yazıp yazmama konusunda çok düşündüm. Ereğli spora en zor günlerinde destek olmak varken bu satırları yazmak zoruma gidiyor.

Pazar günü Ereğli spor Akhisar karşısında 2–0 yenildi. Ereğli spor başkanı bu güne saygı duyduğum en zor gününde takıma sahip çıktı dediğim Erdal Atmaca, maç oynanırken “bana gördün mü Ereğlili çocukları” dedi. Sahada Murat ve Ayhan vardı. Ben geçen sene doğu grubunda Ereğli’nin çocukları oynar demiştim. Oynasınlar profesyonelliğe alışsınlar demiştim. Bu senede daha Ereğli spor hakkında hiç yazı yazmadım. Sahada İlk üç maçta da Ereğlili çocuklar yoktu. Yenen gollerde hiç suçları da yoktu. Yenilgilerin faturası bana kesilip üzerime yürümek bir başkana hiç yakışmadı. Yenilgilerin acısını basından çıkarmak ne kazandıracak. Elbette övdüğümüz gibi eleştireceğiz de. Torbalı maçı Öncesi Ömer Zengin Takımı çalıştırmaya dahi gelmedi. Yazdık mı? Torbalı maçına takımın başında çıktı. Biz takımımızı kötülemek için ne yaptık. Oynatılan tombalaları mı yazdık. Bana saldırıp “herkes işini düzgün yapacak” diyorsun sayın başkan, sonra işimizi yaptığımız için faturayı bize kesiyorsun. Ereğli Spor kimsenin malı değil, yeşil Beyazlı formayı senin sevdiğin kadar bende seviyorum. Ereğli spor bu hale düşmemesi içindi banim geçen yıl ki çırpınışım.  Ömer Zengin’in umurunda mı çeker gider ama biz bu şehirde yaşıyoruz. Yenilmesini kim ister. Ulusal basına bak istersen eleştiriler nasıl? Ama senin bana yaptığın hareketi tasvip etmek mümkün değil. Tek bana değil hiçbir arkadaşıma o şekilde davranamazsınız.

Saha da üç top yapamayan, tek gollük hücumu olmayan takımı ben kurmadım. Ereğlili çocuklarda oynayamıyorsa geçen yıl olduğu gibi bu yılda oynatmazsın. Ne demek “sen Ereğlili çocuklar oynasın” dedin. “Oynadılar” yenildik. Onlar oynamazken de yeniliyoruz.

Sayın Başkan Ben senin şahsına karşı tek kelime etmedim. Senin bana yaptığını anlamış değilim. Dayatmalarla yazı yazacakta değilim.

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum