Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Yenilecekseniz böyle yenilin

Aykut Kocaman Antalyaspor maçına farklı bir taktikle başladı. Rakibi kontrol edip, hızını düşürüp uyuttuktan sonra gol bulmaya yönelik deplasman taktiğini, maçın başı için değiştirdi. Hızlı oyuncularla orta sahayı hızlı geçip tamamen şok bir gol bulmaya endeksli oyun, şanssızlık nedeniyle sonuç vermedi. Son haftaların müthiş işler yapan adamı Ömer Ali, iki kez ceza sahasına kadar tank gibi sağlam bir şekilde girdi. İkinci dakikada Rangelov’a topu çıkardı. Dördüncü dakikada kendisi vurdu. İki pozisyonda da top direkte patladı. Gerçekten çok şanssız dakikalardı.  

 

Sonra eski oyununa döndü ve Antalya’nın yoklamaları başladı. Sağlam savunma, hücum gücü yüksek Antalya’yı kolay savuşturdu. İlk yarının belil bölümlerinde alanı daraltıp Konyaspor’u bunaltmaya çalışan Antalyaspor, dar alanda paslaşma uzmanı olan Yeşil Beyazlılar’a diş geçiremedi.

 

İkinci yarı Antalyaspor, Konyaspor’un maçın başındaki, baş döndüren hızlı oyununu taklit etti. Eto’yu iyi kontrol eden savunma, Skubiç’in kademeyi kaybettiği bir an Kamerunlu’yu kaçırınca golü yemekten kurtulamadı. Konyaspor’un maçın ilk 4 dakikasında bulamadığı golü onlar ikinci yarının ilk 4 dakikasında attı.

 

60. dakikadan sonra Aykut Kocaman, takımı tamamen hücuma döndürdü. “Ben lig üçüncüsü takımım öyle kolay yenilmem” der gibiydi. Ayrıca ligde 13 maçtır hiç yenilmediği için yenilmezlik ünvanını da Antalya’da bırakmak istemiyordu. Savunmada çok boşluklar verse de istediği baskıyı kurup net pozisyon bulmayı da bildiler. Ama direkler Konyaspor’u bu maçta hiç sevmedi. Ömer Ali’nin ikinci topu da direkten döndü.

 

iki güçlü takımın mücadelesi seyir zevki açısından son derece üst düzeydedi. İki takım da fizik gücü olarak oyundan hiç düşmedi. Antalya önde olmasına rağmen çirkinleştirici bir savunma da yapmadı.

 

Hakkı beraberlik olan, Konyaspor’un yenilmezlik ünvanını bırakmayı hak etmediği bir maç oynandı, Antalya’da ama olsun. Eninde sonunda yenilgi gelecekti.

 

Harika bir sezon geçiren Konyaspor’a denilecek tek şey var: Yenilecekseniz böyle yenilin. Sizi yenince şampiyonu yenmiş gibi sevinsin rakipleriniz.

 

Canınız sağolsun.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar