YAZIKLAR OLSUN ZİLLETE BOYUN EĞENLERE.

“Sakın Allah’ı, zalimlerin yaptıklarından habersiz zannetme; sadece gözlerin dehşetten dışarı fırlayacağı bir güne kadar onları ertelemektedir.” (İbrahim, 14/42)

2012 tarihinde yapılan seçimlerde halkın iradesi ile iktidara gelen meşru yönetimi,  ABD ve İsrail destekli firavunlar darbe yaparak iktidardan uzaklaştırdı.

 O tarihten bugüne kadar binlerce kişi firavunun askerlerinin kurşunları ile öldürülürken, yapılan bunca katliam bunca   zulüm  yetmezmiş  gibi   bu  zulümlerine bir yenisini daha ekleyerek  Firavun  ismine  ne kadarda yakışır  olduklarını   gösterdiler.

529 kişiye 2 celse ve toplam 20 dakikalık bir yargılama neticesinde idam cezası veren Minye mahkemesi insanlık tarihinin utanç sayfalarında çoktan yerini aldı.

Verilen bu idam cezaları ne ilk, nede son olacaktır.  Takip ettikleri firavunda gördüğü rüya ile tacımız tahtımız elimizden gidecek diye anne karnındaki erkek çocuklarını katlederek insanlığa kötü bir miras bırakmışlar ama yinede akıbetleri acı olmuştu.

 İnsan   olan   herkes bu haksız, hukuksuz ve alçakça saldırıları, verilen idam kararlarını, cunta yönetiminin baskılarını şiddetle kınamalı  ve lanetlemelidir.

 Sözde  Türkiye de ve dünyada insan hakları savunuculuğunu iddia edenler Irak’ta sustunuz Suriye’de sustunuz, Filistin'de sustunuz ve bugün Mısır'da da susuyorsunuz. Peki, bu aşamadan sonra nasıl demokrasiden bahsedeceksiniz ve insanları buna nasıl inandıracaksınız.

3–5 ağaç için demokrasi naraları atan sözde insan hakları ve demokrasi havarileri Mısır’da ki demokrasi katliamına neden sesiniz çıkmıyor. Sizin için insandan daha değerli olan ağaçlar mıdır? O zaman buyurun hiçbir hak hukuk tanımadan kurulan darağaçları için Facebook- twitlerinizi kullanarak insanları sokaklara dökün ki sesinizin karşılığı ta ABD ve batıdan gelsin.

 Ama sizin efendileriniz ipinizi salmadan, emir vermeden hiçbir şey yapamazsınız. İnsan hakları demokrasi havariliği ile öğünüp diktatörlükten dem vuranlar 529 can içinde şimdi sesiniz çıksın bakalım.  Sözde Müslümanlık ve demokrasi insan hakları savunuculuğu yapanlar Müslüman kardeşlerimiz katlediliyor umursamıyorsunuz. Mavi Marmara oldu sesiniz çıkmadı.  Çeçenistan’da,  Doğu Türkistan’da, Afganistan’da, Irak’ta, Suriye’de, Filistin’de kardeşlerimiz öldü sesiniz çıkmadı. Şimdi 529 yiğit göz göre göre vatanlarını topraklarını, yıkmadan ve dökmeden savundukları için idam cezasıyla yargılanıyorlar.

  Tüm  dünya sussa   bu  millet susmayacak Bu millet Mısır‘daki Esmanın kardeşleridir. Bizler hakları gasp edilenlerin, zulme maruz kalanların ve direnenlerin kardeşleri olarak 3 Temmuz’da susmadık bunun için meydanlardaydık  şimdide  meydanlardayız. Ve yine kardeşlerimizin Suriye de ki bebeklerin, ağabeyleridir, ablalarıdır ve onlar orada hak mücadelesi verirken Müslüman olarak bizler beddua değil dua ediyoruz ..

Ne mutlu ki, dün kurşunlara, katliamlara rağmen susmayan, sinmeyen kardeşlerimiz bugün de idamlar, hukuksuzluklar karşısında sinmiyor, geri adım atmıyor, bilakis mücadelelerini sürdürüyorlar.

Zillete boyun eğenlere yazıklar olsun! İzzete talip olanlara selam olsun!  

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.