YAZ GELDİ HIRSIZLAR SAHNEDE

Havaların ısınmasıyla birlikte bir kış boyu dinlenen ve plan yapan hırsızlar hızla iş başı yaptı.  Huzur kentte gündüz vakti birinci kata elini kolunu sallayarak giren hırsızlar kenar mahallelerde de ne bulursa topluyorlar.

Otogar civarındaki evlerin avlusunda bulunan ekmeklik ve depolarına dadanan pis hırsızlar, kümeslerin yanı sıra 50 YKr edecek eskileri dahi toplamaya başladılar. Ev sahipleri hırsızları görmelerine müdahale edemediklerini söylerken, olaydan sonra emniyeti aramadıklarını da söylediler.

Neden aramadınız ddiğimde “155 aradık zamanında gelmediler. Sonra karakola gidip gelmemek için bir daha haber vermedik”, dediler.

Vatandaşlarla konuştuğumuzda onlara “emniyet müdürümüz bu konularda çok titiz bir insan gerektiğinde kendisini aramaları gerektiğini” söyledim.

Ereğli’de hurda alanların çalıntı malları almamaları konusunda uyarılmasını isteyen vatandaşlarımız kendilerine akıl verilmesini istemiyorlar. Nasıl mı? “Tedbirler konusunda yapılması gerekeni yapıyoruz. Evlerimizin etrafına alarm taktıracak durumumuz yok. Kilitse vuruyoruz. Başkada yapacak bir şey yok” dediler.

SINAVLARA ŞURDA NE KALDI?

Yazayım dedim defalarca ama bir türlü fırsat olmadı. Kısmet bu güneymiş. Belki zamanda geçti. Okullarda kapanacak. Ben bu yıl uyarayım. Gelecek yıl tedbirler alınsın istedim.  Bu son dönemde öğrencilerin okullarındaki sıralarda olmaları gerekirken en olmayacak yerlerde görüyorum.  Milli Eğitim müdürlüğünün iyi bir sistem getirmesi gerekiyor. Her velinin cep telefonu var. Kızı oğlu okula gelmedi mi? Aında aranabilir. Öğrenci kıyafetleriyle gördüğüm öğrenciler parklarda çok iyi görüntü vermiyorlar.

Eğitim sadece sıralarda değil her yerde olmalı bunun içinde tedbirler geliştirilmeli, yoksa evlatlarımıza yazık olacak. cafe, park köşelerinde yaşananları anlatmaya dilim varmıyor.

SİYASET KAYNAMIYOR

Ereğli’de siyasetin kaynamasını bekliyoruz. Ama şu ana kadar beklenen hareketlenme olmadı. Ereğli hala Abdullah Çetinkaya’nın nasıl aday olduğunu konuşuyor. Seçime kadar da çok konuşacak.

Bu seçimler çok farklı olacak, ama sonuç ülkemizi düzlüğe çıkaracak sonuçlar doğursun.

Her gün yaramızdan değil ama sorandan yoruluyoruz. Sanki seçimlerde bizim dediğimiz olacakmış. Nabız tutmaya çalışıyoruz da herkesin nabzı ayrı atıyor. İlk günlerde nabız atışlarını sayana aşk olsun.

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.