Yavrum ben o suyla abdest alacaktım

 

CHP’nin seçim vaatleri ve reklâmları belli olmuş. CHP”nin seçim vaatlerinde gençler, engelliler, üniversite öğrencileri, sanatçılar ve sivil toplum kuruluşları” var..

Bu vaatler bana yıllar öncesi Süleyman Demirel”in, Çillere yaptırdığı “Herkese iki anahtar” vaadine çok ama çok benziyor.

İktidar partisi “Bedava kitap mı” mı verdi?, CHP  vaatleri artırdıkça artırıyor, “kalem, defter, çanta da bedava”.. Yakında birileri çıkarda “CHP ne veriyorsa, ben iki katını veriyorum” derse ne olacak!   Yada bir başkası onun verdiklerine ben “atlet, kilot, çorap” derse ne olacak acaba?  Yani CHP”nin bu vaatleri çok tutarsız ve sıradan.

Tabiî ki vaatler karşısında seçmende çıkar, bekara karı boşamak kolay der ve arkasındanda avucunu yala derse bu kampanyada güme gidecektir. Reklâmlarından anladığım kadarıyla CHP söylediklerine kendiside inanmıyor. “Çünkü bir söylediği var, birde söylemek isteyip te  söylemediği” var,

Söyledikleri beni fazla ilgilendirmiyor, ne yapacakmış, Karşılıksız burs verecekmiş, Üniversite harcı kalkacakmış. Yurt sorunu çözülecekmiş, Asgari ücret 1500 lira olacakmış, Aile Sigortası gelecekmiş. Taşeron işçilik bitirilecekmiş. Bunlar hep bildik vaatler, istemeyenin canı çıksın.

Dün olmaz diye karşı çıktığı Sosyal yardıma bugün yeşil ışık yakmış olması bu seçimin en büyük bombası, Birde her seçimde iktidara gelmesi hayal olan partilerin vaatlerine benzeyen çiftçinin üretimde kullandığı mazotu iki liraya vermesi var.

Ben bu vaatlere pek takmıyorum ben CHP Nil söylemek isteyip te  söylemediği vaatleri buradan soruyorum;  Suriyeli göçmenler ne olacak Esed’le işbirliği yapacak mısınız? Muhalefetteyken gereksiz gördüğünüz Yeni havaalanı, kanal, köprü, tünel gibi projeleri iptal edecek misiniz? Vakıf Üniversitelerini ne yapacaksınız   Taksim’e büyük bir opera ve bale binası yapacak mısınız? Anayasa değişikliğini, barış süreci, başkanlık sistemi konularında neler düşünüyorsunuz. Paralelle mücadele ne olacak.

Gücünüz yetiyorsa  seçmene bunları anlatın.

Yazımı, basına yansıyan iki olayı yazarak bitirmek istiyorum,

Birinci olay, İzmir den.

AK Partililer İzmir’de sokakları gezerken İzmir’in suyu kalitesiz biz temiz su getireceğiz, diyorlarmış. CHP’liler de “İzmir’in kalitesiz suyunu içeriz AKP’ye oy vermeyiz.” Diye pankart açıyorlarmış. İçin afiyet olsun!

İkinci olay, Rize”den

CHP’nin Rize adayı geçen seçimlerde seçim çalışması yaparken, yolda elindeki ibrikle çeşmeden su doldurup, yoldan giden bir kadına rastlar, CHP’li aday, “Anneciğim gel gideceğin yere götürelim, yorulma” der.. Yaşlı Kadın “yok” dese de arabaya biner,  Kadıncağız, arabadan inerken önce teşekkür etmiş, sonrada “siz kimlerdensiniz” diye sormuş, o da, CHP Rize adayı olduğunu söyleyince.. Kadın ibrikteki suyu boşaltmış. “Tüh şimdi ben ne yapacağım, Yavrum ben o suyla abdest alacaktım” demiş..

İşte asıl sorun burada,  CHP liler bunu anlamadıkları sürece İktidar hayal olacaktır…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum