Yarın seçim var…

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı yarın yapılacak olan 2. Olağan Kongre ile seçilecek.

Ereğli, tarihinde ilk defa böyle bir ilçe başkanlığı seçimi görüyor. Ereğli bir anda seçim havasına girdi. Belediye başkanlığı seçimi bile nerede ise bu kadar şaşalı olmamıştı.

Hüseyin Yağcı aday olması ile işe ne kadar ciddiyet verdiğini gösterdi. Haberlerimizde sürekli yer verdik, vermek zorunda kaldık. Çünkü Ereğli sağıyla soluyla, esnafıyla çiftçisiyle, memuruyla işçisiyle AK Parti İlçe Başkanlığı seçimine kilitlendi. İki Ereğlili bir araya geldiğinde “Kim olur Ereğli İlçe Başkanı?” diyerek konuşmaya başlıyor.

Kaldırımlarda ayaküstü konuşanlar bile AK partinin yeni ilçe başkanı kim olacak onu konuşuyor.

Ereğli için AK Parti İlçe Başkanlığı neden bu kadar önemli? Bu iş neden birden bu kadar kızıştı? Bunun nedenlerinin başında Ereğli’nin beklentilerine cevap alamaması geliyor. Vatandaş “Acaba yeni seçilecek ilçe başkanı Ereğli’nin ufkunu açar mı? Yoksa genel seçimlere kadar idare mi ettirilir?” sorularına yanıt arıyor.

Ereğli aslında kendisini silkeleyecek bir çıkış yakalayacak, 3 yıllık iktidar serüveninde bulamadığını kalan zaman içinde bulma arzusu ile yanıyor.

Ereğli’de AK Parti’ye gönül vermiş, omuz vermiş insanlar seviyeli bir seçim bekliyor. Kazanan kim olursa olsun, AK Parti kazansın, Ereğli kazansın istiyor.

Sokakta tartışan insanlar hangi adayın Ereğli’ye ne getireceğini konuşuyor. Hangisi Ereğli ve AK Parti çıtasını yükseltir? Hangisi dik duruşu sergiler? Hangi aday Ankara’dan Ereğli’ye ne koparır? Hangisi kendi iradesi ile olaylara hâkim olabilir? Vatandaş bunları konuşurken adaylardan Hüseyin Yağcı hem delegelere hem de Ereğli halkına anlatırken, Ersin Yalama delege seçimlerinde delegenin çoğunluğunu almanın rahatlığını yaşıyor.

Ama seçim bu gün itibariyle tam ortada, her iki taraf da listesini açıklamadı, yarın açıklanacak yönetim kurulu listeleri ile delege oyunu verecek, inşallah delege sağduyusunu kullanacak.

Ortaya çıkacak yönetim kurulu listeleri AK Parti’nin Ereğli’de seyrini ortaya koyacak. Bizim buradan herkesi sağduyulu olmaya, kazananın Ereğli ve AK Parti olması için oy vermeye, seçim bitince her iki tarafın da birbirini kucaklamasına ve başarı dilemeye davet etmek düşüyor.

Bu kongrelerin partilerini genel seçimlere taşıyacak olmasının delegelere iyi anlatılması gerekir. Onun için yönetim kurulu çok önemli delegede buna göre o verecek. Haydi hayırlısı…

Bu yazımızı da iki hikâye ile bitirelim…

Serdar Ağa’ya sormuşlar: “Faruk’u mu çok seversin, Murat’ı mı?” “Murat’ı demiş. “Niye?” diye sorulunca da cevap vermiş Serdar Ağa: “Çünkü Faruk bir yalan söyler, bir doğru söyler. Halbuki Murat hep yalan söyler, hiç beni yormaz.” Serdar Ağa’nın mantığı gerçekten de çok doğru değil mi sizce de? Bazı insanlar, eğer hiçbir iyi yönleri olmasaydı, daha az tehlikeli olmazlar mıydı?.. 

Anne yengeç, kızına çıkışmış: “Kızım, doğru yürüsene yolda!” Kızı bir öneri getirmiş: “Bak anne, eğer sen bir kereliğine bile olsa doğru yürümeyi becer, ben de aynı şekilde yürümezsem, bana istediğin cezayı verebilirsin!” Evet, dostlar; “Eğrilik” bazılarının tabiatındadır. Hayatta da “yengeç tabiatlı” ne çok insan var ve Böylelerinden doğru bir yürüyüş beklemek ne büyük bir gaflettir!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.