Yahudilerin 3bin yıllık oyunu…

Rahmetli Erbakan Hocanın 20 yıl önceki konuşmalarını isteyen Sosyal medyadan izleyebilir. Diyor ki Rahmetli  Erbakan  Hoca   “Biz Milli Görüşçüler, yıllardan beri Amerika'nın İsrail'in asırlık hedeflerine hizmet ettiğini, tek kutuplu bir dünya olmanın imkânlarını kullanarak İsrail'in "Arz-ı Mev'ud" politikasının gerçekleştirilmesine yardım ettiğini, Amerikan müdahalesinin, Filistin, Afganistan, Irak'la sınırlı olmadığını, sırada Suriye, İran ve Türkiye'nin bulunduğunu söylemekteyiz. Uykuda olanlar veya işbirlikçiler, bu sözlerimizi hep, "Komplo teorisi" şeklinde itham ettiler. İşte şimdi "Takke düştü, kel göründü" diyor…

Öyle olmadı mı ülkeler işgal edilmedi mi Suriye meselesi Daeş denen ABD menşeli savaş aygıtı, Müslüman kisvesine bürünerek güya diktatörler devirip özgürlük getirecekti.

Tüm uyarılara rağmen hiç kimse hiç kimseyi dinlemedi ve sonuç; “ Milyonlarca Müslüman öldürülmüş, Şehirler Harap olmuş, on binlerce insan sıcak ortamdan kaçarken telef olmuş, milyonlarca çocuk yetim kalmış,  Aileler parçalanmış, yuvalar yıkılmış ve ülkeler işgal edilmiş”.

Yahudilerin kurdukları oyunlar yeni değil bir araştırmaya göre 3000 yıl önceye dayanıyor. İnsanlık düşmanı Yahudiler dün başka zayıf buldukları milletler için oyun kurarken bugünde aynı şekilde İslam ümmeti için oyun kuruyorlar.

 En iyi kullanabileceği malzeme ise İslam ümmetini oluşturan toplumlar arasındaki ihtilaf noktaları.

 Nereyi kaşıyınca ne çıkar, hangi mezhepler arasında kan davaları vardır, hangi Müslüman halkın hafızasında yekdiğerine karşı husumetin izleri bulunur, hangi bölgeler birbiriyle kadim husumete sahiptir, komşu kavimleri birbirine düşürmek için neyi fişeklemek gerekir, kardeş aşiretleri birbirine kırdırmanın en iyi yöntemi nedir…

Yahudilerde hep bunu kullandılar. Bununla yetinmediler. İslam topraklarına kendilerine hizmet edecek emirlere amade kâhyalar aracılığıyla ulus devletler  oluşturdular.. Onların ellerine sınırları cetvelle çizilmiş ülkeler verdiler. Hemen hepsinin arasına da ihtilaflar ektiler.

100 yıl bu şekilde idare edip yer altı ve yer üstü zenginlikleri sömürdükten sonra yeni sınırlar çizip kendilerine yeni köleler yeni hizmetçiler çıkarmanın savaşını veriyorlar.

İslam toplumlarını birbirine kırdırmak isteyen her şeytani gücün ilk kaşıdığı ihtilaf alanı, Mezhebî farklılıklardır.

O  tutmazsa Müslüman halkları, ırki ve kavmi hamasetlerini köpürterek tefrikaya düşürme   hemen tedavüle  konur..

Ortadoğu’da yaşananlar hepsi bu planın sonucudur… Kuzey ırakta yaşanan referandum bunun sonucudur…

Baştan beri bu yakıcı yıkıcı yok edici planlara karşı birlik olursak sorunları çözeriz, Onca yaşanan olumsuzluktan sonra Elhamdüllillah bu noktaya geldiğimizi görmek oldukça sevindirici bir gelişme. Bölge ülkeleri  Türkiye –İran –Irak  ile  birlikte hareket ederek bu planı bozabilirlerdi , şimdi yapılanda o.  Dua edelim  bu birlik   ve beraberlik daha  ileri noktalara  taşınsın .. Kurtuluşumuz ve Yahudinin 3 bin yıllık oyununu bozmak ancak bu birlik ve beraberlikle olur.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum