Vurur Yüze Çirkef İfadesi…

Donald Trump’ı hepimiz tanıyoruz. İçindeki nur yüzüne vurmuş ABD'nin Cumhuriyetçi kanadının Başkan aday adayı olur kendileri. Müslümanlara olan nefretiyle biliniyor. Bilindiğini umut edeyim ya da…

Seçim çalışmalarını hali hazırda sürdüren Donald Trump, geçtiğimiz hafta Kuzey Carolina’da bir miting düzenlemiş ve bu mitinge başörtülü bir kadın damgasını vurmuştu. Seçimi kazanırsa Müslümanların ABD’ye girişini yasaklayacağını söyleyen Trump, miting esnasında bu başörtülü kadını da alandan kovdurmuştu. Neden? Çünkü Müslümanları sevmiyoruz. Müslümanları neden sevmiyorsunuz? Çünkü Müslümanlar katil.

Öldürülenlerin katil, öldürenlerin masum olduğu sisteme dünyanın kokuşmuş demokrasisi diyoruz.

Olayın yaşandığı anı CNN Muhabirinden dinleyince onun bile yaşanan bu saçma sapan şeye ne kadar şaşırdığını anlayabiliyorsunuz. Muhabir, kadının kovuluşunu şok edici diye tanımlıyor. Elin Amerikalısı şok oluyor ama bizim şoklanmış beyinlerimizden tekide şu olayı günlerdir yazmıyor. Bir kişide kadına ulaşıp neden oraya gittiğini, neler yaşadığını sormuyor. -Habertürk’te çıkmış minik bir metin var- Bir tane aklıselim de şu meseleyi köşesine taşıyıp olayı irdelemiyor. Neden? Çünkü bizler kendi içimizde birbirini yiyen Müslümanlarız da ondan. Büyük Müslüman kitlelerin dayanışması, İslam Birlikleri falan günü birlik Twitter’da kurulup dağılıyorlar da ondan.

Adı Rose Hamid olan kadın, miting alanına üzerinde barış için geldiğini ifade eden bir tişörtle orada bulunmasına rağmen, kadının ismini internette arattığınızda enteresan şeylerle karşılaşıyorsunuz. Mesela bir tanesinde Rose Hamid: Terörist Müslümanların Destekçisi denilmiş. Bir diğerinde nefret söylemlerini yaymak için o alana gittiği yazılmış. Nefret söylemine giderken, nefret yağmuruna maruz kalmak denilebilir ancak bu kadıncağızın yaşadığına. Sen nefretini kusmaya git hem de barış mesajı veren bir kıyafetle, sonra nefretini oraya buraya saçan Trump taraftarları arasında kal. İğrenç bakışların, çirkin söylemlerin hedefi ol…

Donald Trump’ın 2016 seçimlerinde nasıl bir hezimete uğrayacağını merak ediyorum. O, nur(!) akan çehresinin, mor versiyonunu görmek eminim keyifli olacaktır. Zira Amerika’nın içinde yüksek bir kesim onun, bu söylemlerinden rahatsız.

Seçim çalışmalarını hızla yürüten, etrafında nefret çemberi oluşturan Donald Trump için iyi dilekleri olanlar mutlaka vardır. Kimliğinde İslam yazmasına rağmen Müslümanların düşmanlığını gütmekten çekinmeyenler hatta bundan keyif alanlar falan… Onlar iyi dileklerini sunarken, bende pek sevgili adayımıza; vurur yüze çirkef ifadesi o seçimi kazanamayacaksın birilerinin bi’ tanesi… diyorum.

Göreceğiz kim katil, kim terörist, kim bilmem ne bela… Ya burada ya da öteki tarafta… Hep birlikte bunu göreceğiz…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.