Vodafone, Genç Yeteneklere Yön Veriyor

Vodafone, Genç Yeteneklere Yön Veriyor

Vodafone, yapay zekâdan nesnelerin internetine kadar geniş bir yelpazede eğitimler sunarak gençleri geleceğin teknolojileriyle buluşturdu.

Vodafone Spring Break: Gençlerin Teknolojiyle Tanışma Fırsatı

Vodafone, Türkiye'de lise ve üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği "Vodafone Spring Break" programıyla geleceğin teknolojilerine yön veren genç yetenekleri ağırladı. Program kapsamında yapay zekâ, bulut teknolojileri, güvenlik, nesnelerin interneti ve 5G-ileri bağlantı teknolojileri gibi konular ele alındı. Toplam 1.400 başvuru arasından seçilen 200 öğrenci, 5 gün boyunca Vodafone'un Maslak Genel Müdürlük binasında yüz yüze eğitimler aldı.

Yüz Yüze ve Online Eğitimlerle Desteklenen Program

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Nazlı Tlabar Güler, programın amacını "geleceğin liderleri olarak gördüğümüz genç yetenekleri keşfetmek ve organizasyonumuza katmak" olarak açıkladı. Öğrenciler, alanında uzman eğitmenlerden teknik bilgilerin yanı sıra, Vodafone'un ilgili alan liderlerinden de pratik uygulama örnekleri hakkında bilgi edinme fırsatı buldular. Ayrıca, iletişim, zaman yönetimi ve ilişki geliştirme gibi yetkinliklerle ilgili online eğitimler de düzenlendi.

Gelecek Yıllarda Devam Edecek Bir Gelenek

Vodafone'un ilk kez düzenlediği "Vodafone Spring Break" programı, gelecek yıllarda da düzenli olarak gerçekleştirilecek. Programın başarısı, Vodafone için genç yeteneklerle dolu bir yetenek havuzu oluşturma yolunda önemli bir adımı temsil ediyor.

Bu tür programlarla gençleri teknolojiyle buluşturarak onların kariyerlerine katkıda bulunmayı hedefleyen Vodafone, ileriye dönük olarak da benzeri etkinliklerle gençlerle buluşmaya devam edeceğini belirtti.

Vodafone, Genç Yeteneklere Yön Veriyor

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.