Vatandaş dilekleridir

Meram  Belediye  Başkanımız Sayın Fatma Toru’dan beklentimiz var. Devasa Projelerin üstesinden gelen bir otoriteden Vatandaşın beklentileri var. Böyle zamanlarda dilek ve temenniler eksik olmuyor işte..

      Maruzatımızı arz ediyoruz. 20 Ekim  2016  tarihli Memleket Gazetesi’nde çıkan bir yazımız üzerine Mahmuriye mahallesi muhtarı Faruk Bildirici  ve Pürebi Mahallesi  29 nolu Aile Sağlık Merkezi mensuplarının dilek ve temennilerini içeren yazı zatı alilerinize ulaştırılmıştı.

      O yazıya sizin sıcak bakmanız üzerine yirmi dört saat gibi kısa bir zaman içinde ekiplerinizi seferber etmeniz  sayesinde Mahmuriye Mahallesi Özkaşıkcı İlkokulu önündeki gidiş geliş işleyen sokağı, tek yöne çevrilmiş minik yavrularımızın Okula giriş çıkışları kontrol altına alınmış, bozulmuş asfaltlar  ve yaya kaldırımlar elden  geçirilmiş idi.

       Çalışmayan bütün mahellatın tıkanık kanalizasyonları  temizlenmiş, mahallenin üzerindeki o pis kokudan insanlarımız kurtarılmıştı.

      Temizlik birimleriniz periyodik giriş çıkışlarla muntazaman çalıştığı için devamlı rahatlık başlamış, aydınlatmalar elden geçirilmiş, hatalı araba parkları önlenmiştir. Mahmuriye  Mahallesi’nde o günden bugüne   sorunsuz hayat yaşanmaktadır.

      Muhtar Faruk Bildirici ‘den sordum,  mahallede herhangi bir sorun var mıdır dedim  aldığım cevap memnuniyet vericidir.  Her hangi bir sorun yok.

      Belediyenin  bu hizmetinden dolayı  başta size ve bütün çalışanlarınıza  teşekkürlerimizi arz ediyoruz.

      Gelelim 29 nolu aile sağlık merkezinin  ve mahalle sakinlerinin  sizden beklentilerine .. Yukarda bahsettiğimiz Memleket gazetesindeki yazının konusu sağlık ile ilgili. Pürebi Sağlık Merkezi binasının kuruluştan yapısında arıza var. Onun için kış soğuklarında  ısınma sorunu var. Anneler bebeklerini muayene ettirirken  çok sıkıntı yaşıyorlar. Dış duvarların MANTOLAMA işi var. Sizin ekip de o tarihte  sağlık birimleri olarak  sağlık merkezine gelmişler.  Kontrollerini yapmışlar  fakat mevsim kış olduğu için iş bahara  bırakılmış.  O bahar bu bahar derken bu güne gelinmiş. Mutlaka bu durum size de arz edilmiştir.

      Her ne olursa olsun miniklerin aşkına da olsa  takdir yüce makama aittir.

       Saygılarımızla.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.