Vatan haini ve Muhataplık meselesi

Hani konu PKK’dan açılıp ta çözümü noktasında örgüt yandaşlarının sıkça kullandığı bir ifade var ya; “ Sorun karşılıklı olarak diyalog ve uzlaşı ile siyasi zeminde masa başında çözülmeli…” Hani biz topyekûn Türk Milleti olarak gerek hükümetimiz gerekse ordumuz olarak cevaben şöyle deriz ya; “Olurmu canım hiç devlet iç beş çapulcuyu muhatap alıp masaya mı otururmuş, bunlar işin bahanesi asıl maksatları başka bunların, ülkeyi bölmek ve deveyi hamuduyla götürmek…”

 

Şimdi benim asıl konuyu getirmeye çalıştığım mesele şu. Halen ülkemizde yaşanmakta olan TELEKOM grevi. İşin sendikal yönü ve teferruatı beni ilgilendirmez, ancak vatandaş olarak gördüğüm, duyduğuma ve yaşadıklarıma itibar ederim. Zaten bir çok insanımız gibi bende ilçemdeki ofisimin telefonunun 1 aydır kesik olmasının acısını bir kenara bıraktım. Bu sabah kahvaltı haberlerinde bir habere takıldım. İstanbul un bilmem hangi semtinde ilçeye giden ana kablolar tümden kesilmiş. Arıza olma imkânı sıfır çünkü terin altında özel muhafaza altında ve bugüne kadar asla bu tür sorun yaşanmadığı bir gerçek. Resmi idare bütün o semtin mağduriyetini gidermek için taşoran bir firma tutuyor. Ancak beni çıldırtan o ki. Grevdeki güya o kablolara sabotaj yapmadığını sırıtarak ifade eden en azı 2 yada 3. bin ytl maaşı beğenmeyip devlete kafa tutan ve greve giden işçiler kameralara diyor ki “Biz bu taşoran firmaya bu tamiri yaptırtmayız. Ya devlet gelsin bizimle anlaşsın, sözleşmeyi istediğimiz gibi imzalasın, yada biz firmayı çalıştırmayız…” İnanın gördüklerim ve duyduklarım aynen bundan ibaret. Kan beynime sıçradı yahu.

 

Bu memleket dağ başımı ve sizler sözde maaşını beğenmeyen grevci işçiler. Sorarım size yukarıda izah ettiğim PKK’lı teröristlerle aynı üslubu kullandığınızın farkundamısınız? Siz kimsiniz ki şahsi menfaatleriniz için toplum menfaatlerini hiçe sayabiliyorsunuz. Size bu gücü veren kim? Ne için neyin mücadelesini veriyorsunuz? Yapmayın Allah aşkına yaptığınızın “Vatan Hainliği” ile benzerliği ve yakınlığını bir düşünün. Vatan ihanet illa eline silah alıp dağa çıkmakla mı olur? Ne olur aklınızı başınıza alın ve zaten zor günler geçirmekte olduğumuz şu dönemde birde içten siz yıpratmayın devletimizi. Yaptıklarınızın sonucu kimlerin elini güçlendiriyor, kileri zora sokuyor, oturun ve iyice düşünün. Gelin bu memlekete yazık etmeyin ve aklıselim davranın.

 

Karapınar Bankaların cazibe merkezi mi oldu?

Bir zamanlar 6 adet banka şubesi bulunduran, ancak şuan tek banka şubesiyle deyim yerindeyse insana pes dedirten durum yerini tekrar çok bankalı ilçeye bırakacak gibi. Hafta içerisinde görüştüğüm birkaç yetkiliden aldığım bilgilere göre Yılbaşından önce açılacak olan Halkbank’ın yanı sıra ayrıca Yapı Kredi Bankası genel müdürlüğüde ilçemize bir şube açma kararı almış ve halen uygun bina arayışı içerisindeler. Diğer bir başka özel banka yetkilileri de şube açma maksatlı olarak ilçemizi ve yetkilileri ziyarete gelmişler ve böyle düşüncelerinin olduğunu açılamışlar. Bu habere çok sevindim ve sizlerle paylaşmak istedim. Hadi hayırlısı ilçemizi güzel günler bekliyor inşallah diyelim.

 

ADAM GİBİ

Aptaldan paşa, odundan maşa olmaz

HİKMETLİ SÖZLER

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.