Uydurukçular

Meşhur zihniyet, içinde yaşadıkları Anadolu gerçeğini göremeyip başörtüsüne değil türbana karşı olduğunu söylüyor…

Başörtüsünü siyasal simge olarak tarif ederek Türkiye’de başörtü sorunu diye bir sorunun olmadığını söyleyebilecek kadar duyarsız olabiliyorlar… Başörtüsü takanları para alarak başlarını örtüklerini söyleyecek kadar insafsız davranıyorlar… Rabbim ıslah etsin…

Aile baskısından  dolayı başörtüsü taktığını söyleyerek   kadının özgürlüğü için başörtüsüne engel olduğunu  söyleyebilmek  konuyu anlamamakta ne kadar ısrarcı olduğunu göstermeye yeter de artar bile... 

Hemen bir  hususun altını çizmek gerekir ki, başörtüsü takıp dinin tesettürle ilgili emrini yerine getiren hiçbir kadın bunu "siyasi bir simge" taşımak niyeti ve amacıyla yapmadığını bugün sokaktaki çocuk dahi bilir… Hiçbir mümin kız veya kadın, başörtüsünü "siyasal bir simge" olarak taktığını söylemiyor.

Bunu söyleyenler laikçilerdir, tesettür karşıtı çevrelerdir. Uydurukçulardır…

Başını örten hanımlar eğer, 'biz siyasi bir simge taşımıyoruz, sadece dinimizin bir vecibesini yerine getiriyoruz' diyorlarsa, bu vecibeye inanmayan veya inanıp yerine getirmeyen herkese düşen görev, onları beyan ettikleriyle kabul etmek, kendi beyan ve tanımlarına saygı duymak, hak ve hukuklarına riayet etmek değil midir?

Maalesef bizim sözde laikçilerimizin bu yüksek seviyedeki ahlakî ve hukukî hassasiyetten uzak oldukları pek açıktır.  Kendilerine göre tanımlıyorlar,  kendi anlayışında ısrar ederek başkalarına olmadık iftira niyet isnat ediyorlar,  en sonunda da haksız tanımlama ile hüküm veriyorlar.

Bilinmelidir ki..!

Dinî vecibenin yerine getirilmesinin ilk ve nihai hedefi Allah'ın rızasını kazanma arzusudur

AKLIN YOLU BİRDİR…

Bu köşeden on beş gün önce Merkez İlköğretim Okulu’nun yeniden yapılarak yerinde kalması yönünde bir görüş beyan etmiştim.

Ve Seydişehir kamuoyu ve sivil toplum örgütlerinin gündeminde olan bu konu ile alakalı olarak Seydişehir Belediye Başkanı İbrahim Halıcı, Seydişehir Kaymakamı Dr. Necdet Türker’in de katıldığı Milli Eğitim İlçe Müdürü, okul müdürleri, sendika başkanları, oda başkanları, il genel meclis üyeleri, mühendisler, gazeteciler vs. bulunduğu geniş katılımlı bir toplantıya ev sahipliği yaptı. 

Seydişehir Belediyesi düğün salonundaki toplantı Seydişehir Belediyesi’nin teknik çalışmaları ile daha da detaylı bir şekil aldı.

Seydişehir Kaymakamı Sayın Dr. Necdet Türker’in başkanlığında tüm yönleri ile tartışıldı.

Toplantıdan çıkan sonuç ise katılımcıların oybirliğiyle Merkez İlköğretim Okulu içeriye çekilerek 24 derslikli yeni modern bir bina yapılması kararı çıktı.

Darısı Mahmut Esat İlköğretim Okulu’nun başına diyelim. Yeni, modern bir binaya kavuşması için il genel meclisi üyelerinin il bazında ellerinden gelenin en iyisini yapıp bu okulumuza da ödenek çıkartmak için yoğun gayret göstereceklerinden de eminiz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.