Üst akıl başkanını seçiyor

ABD’nin ilk devlet başkanı George WASHİNGTON. 1789 yılından bugüne kadar 44 farklı isim yönetti. Bunların 22 si cumhuriyetçi, 16sı demokrat, 4 ü koalisyon adayıydı.

   İkinci Dünya savaşından sonra 12 dönemin altısında cumhuriyetçi, diğer altısında demokrat adaylar yönetti.

   ABD Cumhuriyetçilerde farklı, Demokratlarda farklı strateji izler. Cumhuriyetçilerle operasyon, demokratlarla düzenleme yapılır. Cumhuriyetçilerin döneminde saldırı, müdahale, operasyon yaparlar. Oluşan ABD düşmanlığını Demokrat başkanlar döneminde tamir ederler.

  ABD’de 8 Kasım’da, Dünya’yı önümüzde ki 8 yıl etkileyecek başkanlık seçimi yapılacak. Cumhuriyetçilerin adayı  Donald Trump, Demokratların adayı  eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton

  Bizde erkene alınmış bir darbe yaşanırken ÜST AKIL, EGEMEN KÜRESEL GÜÇ çok önemli bir işle meşguldü. ÜST AKIL denen büyük yapı kendi aralarında ABD’nin yeni başkanını seçiyorlardı.

   Bu arada unutmayalım! bugünlerde koalisyon-üst aklın kendi içerisinde gizli çatışma, gerginlik ve ayrışma var.

   Buna rağmen, ışık ve ses geçirmeyen kozmik odalarda sık sık bir araya gelip önümüzdeki sekiz yıl ve sonrası izlenecek stratejiyi belirliyorlar. Proje hazırlıyor, plan yapıyorlar. Aralarında bir eksik üye var, sandalyesi boş. 8 Kasım’da seçecekleri ABD başkanı.

   Egemen küresel güç- üst akıl-koalisyon üyeleri, masa başında hazırladıkları plan-projeyi  hayata geçirecek, taahhüt eden, söz veren adayı arıyorlar.

   Onlara göre onunda kolayı var. İkisinden birisi zaten bunu kabul edecek. Her ikisi de buna talip olursa işleri daha kolay. Üst Akıl, kırmızı ajandayı sunar. İki adayda şimdiden taviz yarışına girmiş durumdalar.

  Yahudi Lobisi, yeni başkan seçilmeden İsrail adına taviz kopardılar. Dünya basınında,’ABD, İsrail’e 38 milyar dolar yardım edecek.’ Manşetleri yapılıyor. Adaylar, yeni başkan alıştırılıyor.

   Kasım gelmeden adayların alacağı oyu %50, %50 eşitleyecekler. Seçim günü gelince,  ABD içerisindeki derin yapı kendilerinin % 2-3 oyunu kendi isteklerini yerine getirecek  adaya verir ve başkan yaparlar. ABD halkı başkanlarını kendilerinin seçtiğini sanırlar.

   Sadece Ortadoğu’da değil, Avrupa ve Amerika kıtasındaki ülkelerin  devlet başkanları, cumhurbaşkanları, başbakanları ve hükümetleri üst akıl-egemen güçler seçer ve yönetir. Hayır! Diyemezler. Diyen olursa engeller, tehdit ederler onlara da darbe yaparlar. Kennedy’i neden öldürdüler?

   Önümüzdeki dönemin Dünya Konjonktürü ABD, AB, İsrail ve içerisinde bulundukları egemen güçler için zor ve sıcak bir dönem olacağını gösteriyor. 

   Batı ülkelerinin hepsinde, siyasi, ekonomik, sosyal sorunlar yaşanmaktadır. Bu sorunlar aşamayacakları seviyeye ulaştı. Aşabilmek için her yola başvuracaklar. Onlar kendilerini ve halklarını sevindirmek için mazlumları ağlatmayı çok iyi bilirler.

   Sovyetler yıkılırken, kendi birliktelerini devam ettirmek için 1980 yılında belirledikleri düşmanla mücadeleye devam edecekler. Bu düşman İslam coğrafyasıdır.

   Irak ve Suriye’de işler istedikleri gibi gitmedi. Türkiye’de, 2019’da üç seçim yapılacak. 2023 yılında, Cumhuriyet 101. Yaşına girecek. Türkiye, Rusya, İran ve Çin’i dize getiremediler. Bunlar akıllarından hiç çıkmayan konulardır.

   Müdahaleye önümüzde ki dönemde devam edecekler. Önümüzdeki dönemde izleyecekleri stratejiye tam destek verecek ABD başkanını seçecekler. 2017 ile başlayacak yeni dönemi iyi takip edelim.

   Tehlike henüz geçmedi. 2019 öncesi, 2023 öncesi ve sonrası yine gelecekler. TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK DEVLET, TEK VATAN.  Bir olalım, iri olalım, diri olalım.

   Allah kullarını yalnız bırakmaz, kötülerin ellerine teslim etmez, kötülerin şerrinden korur. Onların hesabı varsa, Allah’ın da bir hesabı var. Eğer onların bir tuzağı varsa bu aziz milletin de bir tuzağı var.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.