Unutulmayan anılar

       Ramazan Bayramı münasebeti ile almış olduğum Postadan çıkan yazılı mesajlar var.  Bunlardan bir tanesi çok önemli... Şahsiyeti ile övündüğümüz Sayın Ahmet Davutoğlu kardeşimizden gelendir. Doksan bir yıllık yaşantımın en nazik ve şaşaalı anlarını yaşadım.  İçten gelen dileklerimi iletir teşekkürler ederim.

       Bu vesile ile kamçılanmış hemşerilik duygularımın dürtüsü ile unutamadığım anılarından bir şeyler yazmış bulunuyorum. Bu cihan kuruldu kurulalı İslamiyet’i temsil eden, bin yıllık değil binlerce asırlık geçmişi bulunan yüce bir Devletin mensuplarıyız, kuşkusuz. Konya basın camiasına yetmiş beş yıldan beri kalemi ile hizmet etmiş çok seçimler ara seçimler görmüş yaşamış bir fert olarak şu kritik günler arefesinde ülkemizi ilgilendiren, düşünen düşündüren işlerden sorup bir şeyler öğrenmek isteyenler oluyor. Bildiklerimi vatandaşlarımıza zaten anlatıyoruz bir defa da burada yazmamı isteyenler var. Kısaca iletiyorum.

       Dünya literatürlerinde ismi altın harflerle geçen Atatürk’ün Başkomutanlığında cereyan eden birinci ve ikinci İnönü Meydan muharebelerinden sonra makûs talihini yenip çağ atlatan Türkiye, Yurtta sulh cihan da sulh felsefesine sadık kalarak yürüttüğü politikalar sayesinde bu günlere gelinceye kadar çok başarılara imza atmıştır. Banka soygunlarına imkân verilmemiş, kökleri kurutulmuştur. Benzin istasyonlarında biriken kuyruklar tarihe karışmıştır. Yakın tarihe kadar komşu ülkelerden elektrik satın alan Türkiye o ülkelere elektrik satan ülke olmuştur. Hızlı Tren rüyası, rüya olmaktan çıkmış, denizlerin dibi dâhil dağlar delinmiş, denizlere boşa akıp giden suların akış yönü ters çevrilerek Konya’nın kıraç topraklarını suya kavuşturan büyük projelerin tamamlanmış olduğunu görüyoruz. Uçak seferleri dünyanın dört bir yanından aldığı yolcularını taşımaya başlamıştır. Hele hele   (İMF)  borçları tamamen ödenmiş ve kurutulmuştur, ülkemizin itibarı korunmuştur.

       Şimdi merakla beklediğiniz soruya cevap verelim. Türkiye’mizde demokrasi bütün kuralları ile işlemektedir. Hür vicdanınızla neye karar verirseniz verebilirsiniz.

        Yalnız bir atasözümüz vardır: Dereden geçerken at değiştirilmez.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.