Unutma!

11 Temmuz 1995

Srebrenitsa’da analar evlatlarını kaybettiler.

Sırplar tüm Srebrenitsa’yı kuşatmışlardı… Ve hiç acımadan binlerce masumu katlettiler. Binlerce insan yok yere can verdi…

Yitip gittiler.

Unutma!

Bosna Hersek’in kanayan yarası Srebrenitsa’da 22 yıl sonra bile hala cenazeler defnediliyor. Binlerce kişinin ise cenazesine ulaşılamamış durumda.

Sırplar, insanları kendi topraklarından sürdüler. Erkekleri kestiler, göl suları kırmızıya boyandı. Ağlayan bebeklerin kafalarını kestiler!

Unutma!

Kadınları bir araya toplayıp canlı canlı yaktılar.  Yaşlıları kamyonlara bindirdiler, güvenli bölgeye götüreceklerdi güya… Onları da kurşuna dizdiler.

Evler kurşunlandı. Erkek, kadın, çocuk, yaşlı… Öldürüldüler…

Unutma!

Analar oğullarından, bebekler yuvalarından ayrıldılar. Ve tüm bunlar uzak bir yerlerde olmadı. Hemen yanı başımızda oldu… O zaman ne yapıldı bilinmez ama bugün bari hatırlayalım. Bari bir Fatiha okuyalım. Bari dindaşlarımızın nasıl soykırıma uğradıklarını bağırarak söyleyelim şimdi… UNUTMADIK! 

***

Ve 15 Temmuz 2016!

1 yıl geçti lakin dün gibi. Maalesef dün gibi…

Silahlı kuvvetlerin içindeki bazı vatan hainleri, milletin vergisiyle alınan silahı, helikopteri, mühimmatı yine bu millete karşı kullandı.

Ve insanlar kurşunlara doğru yürüdüler, tankların önlerinde dimdik durdular.

Tekbirlerle, ellerinde Türk bayraklarıyla hainlere geçit vermediler. Elbette TSK içindeki onurlu askerlerin de dik duruşuyla bu girişim engellendi.

Hep birlikte darbe heveslilerine iyi bir ders verdik.

Şehitlerimiz var her birine ayrı ayrı rahmet Allah’tan. Gazilerimize ise teker teker şükran…

Unutma!

Unutursak ne kötü. O geceyi unutursak ne acı…

Unutma!

Teröriste sıkılmayan kurşunların kadınlara, gençlere, bu milletin her bir bireyine nasıl sıkıldığını unutma.

Namusunu çiğnetmeyen 15 Temmuz şehitlerini unutma! Gazileri unutma!

Unutma “Vuralım mı?”, “Vurun!” diyen şeref yoksunlarını, hainleri unutma. Özel Harekât Dairesinin kalbini vuran darbecileri, onların nasıl kanları bozuk şerefsizler olduğunu unutma.

15 Temmuz’u unutma, Srebrenitsa’da yaşananları unutma, Gazze’yi, Arakan’ı, Somaliyi, Halep’i unutma, dostunu düşmanını unutma.

Unutma ki hakkında konuşacak birazcık yüzün, söyleyecek bir çift sözün olsun!

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum