Servet R. Çolak

Servet R. Çolak

Üniversiteliler ne olacak peki?

15 Temmuz Darbe girişiminden bu yana hainlik yapan, Asker, Polis, Hukukçu, Akademisyen, İşadamları ve kimler kimler tutuklandı, açığa alındı. FETÖ yapılanmasının sanıldığı gibi küçük olmadığı sadece şantaj veya tehditler örgütü olmadığını da; aslına bakarsak yeni anladık diyebiliriz. Bu yapılanmayla ilgili kuyunun dibini göremeyecek gibiyiz, fakat devletimizin soruşturma ve araştırmaları da bitmeyecek. Yapılan incelemeler, şüpheli şahısların en derin ilişkileri, eskiden bağlılıkları, yolları ne zaman ayırdıkları, faaliyetlerine kadar kılı kırk yararak ilerliyor.

Akıllarda kalan kılçıklı sorulardan biride FETÖ yapılanmasına mensup üniversite öğrencilerinin ne olacağı? Devlet şahısları araştırdı, suçluları yakaladı, fakat bu yapılanma içinde 15 Temmuz’a kadar ilişkisi devam eden öğrenciler vardı. Bu durumun en çarpıcı yanı ise, FETÖ’nün ışık evlerinde kalan öğrencilerin, diğer öğrenciler tarafından biliniyor olmasıdır.

FETÖ’nün kapatılan üniversitelerindeki öğrencilerden de bahsetmiyorum!

Devlet üniversitelerinde okuyan bu yapıya mensup evinde kalan, hatta propaganda yapan öğrencilerinden…

Şimdi, üniversiteler Kurban Bayramından sonra açılacak ve eskiden FETÖ’yle ilişkili, tutuklanmayan, sadece evlerinde kalmakla meşgul olmuş öğrencilerden bahsediyorum.

Yani, bunlar yeniden okula başladığı zaman, her şey normalmiş gibi mi devam edecek?

Sınıf arkadaşları, okul arkadaşları tarafından eskisi gibi selam verilip alınılacak mı?

Üniversitelerde pek öyle olacağının sanmıyorum. Üniversiteler açılır açılmaz, devletimiz ve üniversite yönetimi ne gibi tedbirler alacak merak ediyorum.

Eğitimin ne kadar önemli ve gerekli olduğu şu zamanda, artık üniversite öğrencilerini meşgul etmeyin. Devletimiz, bu yapıya eskiden mensup öğrencilerle, diğer öğrenciler arasında bağların tamamen koptuğu bu dönemde, kampüslerde kargaşaya ehemmiyet verdirmesin.

FETÖ yapılanmasına mensup öğrencilere tavsiyem şudur ki; sessiz sedasız üniversitenizi değiştirin. Aynı bölümde başka üniversiteye gidin de bu ülkeye başka zarar gelmesin. FETÖ’nün Eğitimi sistemini de kanser gibi sardığı ortaya çıktı ve nihayet düzenleme yapıyoruz derken üniversitelerimize de böyle zevaller getirmeden sakin sakin başka üniversitelere gidin.

Sinirlerin bozulduğu şu dönemde diğer öğrencilerin de  dikkatli olması gerekli ve üzerine düşeni yapması da görevidir.

Devletimizin yapması gerektiğini, bir üniversite öğrencisi olarak üzerime sorumluluk olduğunu düşünerek söylüyorum, Şu propaganda yapan, yıllarca FETÖ evlerinde kalmış, beyni yıkanmış öğrencileri de tespit ediverin de üniversite kampüslerine göndermeyin…

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.