Ulusal ihanet bataklığı…

Uzunca bir süredir izliyorum… “Şehr-i Konya”da kendini milliyetçi gösterme gayreti içinde olan bir grup var. Bunlar e-maillerle sanal dünyada çağın teknolojisinin kullanıcılarını zehirliyorlar. Burada onların başlattığı ihanet hareketinin adını verip reklamını yapmaktansa kabaca tarif edeyim, anlaması gerekenler anlasın. Son günlerde internet üzerinden halka çeşitli manipülasyonlar yapılıyor. Kimi akıllıca, kimisi de çok saçma… Sapkın yönlendirme de olsa yapılanları akıllıca olunca alkışlamalı, ancak tam tersi olunca “hela” deliğinden aşağı iteklemeli.

Ağustos ayı sonunda şanlı Türk ordusunun Genelkurmay Başkanı olmasına kesin gözüyle bakılan Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Yaşar Büyükanıt’a müthiş bir saldırı içindeler. Kendilerini milliyetçi göstermeye çalışanlar sayın Büyükanıt’ın aslında Sabetayist olduğunu ileri sürerken MHP’nin efsane lideri merhum Alparslan Türkeş’in gölgesine sığınıyorlar. Şemdinli’de yaşanan üzücü olayların PKK terör örgütü tarafından değil de, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içindeki sözde “cunta” tarafından organize edildiğine işaret ederek, “Başbuğumuz büyük komutanımız” gibi vurgularla ne denli milliyetçi(!) olduklarını kanıtlamaya gayret ediyorlar. İnandırıcı olabiliyorlar mı? Elbette inandırıcı olamıyorlar.

Hatta öylesine pervasızlaşıyorlar ki, Hakkari’de öğrencileri taşıyan minibüse yapılan bombalı saldırının bile ardında devletin olduğunu ima ediyorlar. Bu saldırının ardında darbe özlemi çeken bazı üst düzey TSK komutanlarının bulunduğunu yazmaktan bile çekinmiyorlar. Ancak unutuyorlar ki kamuoyu onların kim olduklarını gayet iyi biliyor. Bu ülkede aklı eren herkes sizin milliyetçi kisvesine bürünüp huzurumuzu bozmakla görevlendirilen “maşa” olduğunuzun farkında…

Devekuşlarını bilir misiniz? Kafalarını kuma gömseler bile popoları dışarıda kalır! Bunlar, devekuşları kadar bile akıllı olamıyorlar. Bendeniz çok istememe rağmen vatani görevimi yapamayan binlerce bedensel engelliden biriyim. Ama, Türkiye Cumhuriyeti’nde yetişen bir aydın olarak aklım sağlam. Şükürler olsun ki, eğriyi ve doğruyu görebiliyor, gerçeği ve yalanı ayıklayabiliyorum. Görevi devletin bütün birimleriyle birlikte hareket ederek toprak bütünlüğümüzü korumak olan Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının böyle bir tuzağa düşeceğine inanmak akıllara zarar verir. Cümlelerimi toparlarken, “Şehr-i Konya” başta olmak üzere ülkenin dört bir köşesinde oluşturmak istediğiniz “ulusal ihanet” bataklıklarında kendi kendinizi boğacağınızın bilinmesini isterim. Çünkü sizi iyi tanıyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.