TYB Konya'da Kutadgu Bilig okumaları başladı

TYB Konya'da Kutadgu Bilig okumaları başladı

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi ve Konya Milli Eğitim İl Müdürlüğü tarafından ortak yürütülen Kutadgu Bilig Okumaları başladı. Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi'nde gerçekleştirilen etkinlik 20 Nisan'da sona erecek.

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi ve Konya Milli Eğitim İl Müdürlüğü tarafından ortak yürütülen Kutadgu Bilig Okumaları başladı.Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi binasında düzenlenen etkinlik 20 Nisanda sona erecek.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Mehmet Kırbıyık ve Prof. Dr. Osman Uyanık tarafından yürütülen proje Okumalara ilgil duyanların katılımı ile gerçekleşti.

Okuma, alfabe, öğrenme ve benzeri konuları anlatarak konuya başlayan Prof. Dr. Osman Uyanık, Eser Kutadgu Bilig ve yazarı Yusuf Has Hacib hakkında kısaca bilgi verdikten sonra öğrencilerle birlikte okumalara başladı.

83920351-3942-42a3-ae21-030ba10253d1.jpg

Prof. Dr. Osman Uyanık tarafından seçilen beyitler öğrenciler tarafından okundu. Okunan beyitler hakkında Prof. Dr. Mehmet Kırbıyık ve öğrenciler fikir alışverişinde bulundular.

Her hafta pazartesi günleri yapılacak olan Kutadgu Bilig okumaları 20 Nisanda sona erecek.

Kaynak:Memleket

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler