Memleketi Kurtaran Adam

Memleketi Kurtaran Adam

TÜSİAD’ı izlemeye devam

 

KURTLAR VADİSİ Bitiyor / TÜSİAD’ı izlemeye devam

 

Beyaz Türkler, Türk hukuk sistemiyle dalga geçiyor…

Kimisi falanca yazarı yargılayamazsınız derken. kimisi falan rektörü hemen salın diye bağırıyor. Çifte standart tanımlaması “cuk” diye oturuyor, bu çevrelerin tutumuna. Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken şiir okuduğu için düşünce suçuyla görevinden alınıp hapse gönderildiğinde yargının işine karışmamışlardı! Çünkü Tayyip, Beyaz Türk değil, bildiğimiz Anadolu çocuğuydu. Hukuk da zaten böyleleri için vardı aslında! Beyazlara gerekmezdi ki!

Adalete, mahkemeye, hukuka bize sökmez havasında burun büker bunlar…

Sadece onlar mı, sonradan ace’yle beyazlaşmış Türklerimiz de aynı…

Tabii, “kıroyum ama para bende” mantığındakilerde de bir şaşkınlık var, haliyle onlar da paraya ‘para’ demiyorlar. Neymiş öyle, üç kuruş maaş alan savcılar kocaman sanayicilere dava açacak kadar yürekli olabilirler mi hiç?

İbrahim Cevahir’i tanır mısınız? Cevahir Holding’in Başkanı. Başbakanla TÜSİAD arasındaki son hadiseyi SKY TV’ye değerlendiriyordu, izledim. Diyor ki, “TÜSİAD’a üye olmak için müracaat etmedim, ama gitseydim de almazlardı. Onlar kapalı devre kendi kendilerine bişeyler yapıyorlar. Onların iş dünyası olarak algılanması zoruma gidiyor. Onlar iş dünyası değil, iş dünyasında bir avuçtur. İş dünyası biziz. Binlerce müteşebbistir. Ülkeyi direkt yönetmek isteyen varsa bunların içinden, çıksın parti kursun, aday olsun…”

Cem Boyner kurmuştu bir parti de almıştı oyunu!

Böyük sanayicilerimiz vazifeleri olmayan alanlarda görüş açıklamaya alışkındılar. Bunlara hiç itiraz eden, dava açan da çıkmamıştı, Allah var şimdiye kadar. “Ne oluyor bunlara” diye burnundan soluyorlar. Kalemler kırılıyor, yeni defterler, beyaz sayfalar açılıyor.

Dur bakalım önümüzdeki günlerde neler olacak. Meselaaaaaaa, ilginç bant kayıtları izleyebiliriz. Kenarda köşede bekletilen, üzerinden 10-15 sene geçmiş  mikrodalgada ısıtılmış yeni irtica yaygaraları duymaya hazır olun. Hemmeennnnnn geliyorrrr…

KURTLAR VADİSİ bitmek üzere. Bir bölüm sonra Perşembe günleri huzura kavuşacağız. Lakin bu filmi çok beğenip sürekli izleyenler film kahramanlarının gerçekte karşılıklarının olduğunu biliyorlar. TÜSİAD çok önemlidir mesela!

KONSEY üyelerinin sonları kötü oldu filmde. Hele Nizamettin “Vatan Haini” levhası asılı olarak bulundu Sultan Ahmet Meydanı’nda. Halen aramızda ne Nizamettin’ler var bir bilseniz. Bu Nizamettin’lerin vatanla milletle falan işleri yok tabii. Onlar için önemli iki şey vardır. Biri para, diğeri de daha çok paradır. Çünkü para her şeyin anahtarıdır. Paran varsa dünya senindir. Kimsenin gücü sana sökmez…

KURTLAR VADİSİ bitti diye üzülmeyin!

Bitmez bitmez…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.