"TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!" yarışmasında başvurular sürüyor

"TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!" yarışmasında başvurular sürüyor

İSTANBUL (AA) - Üniversite öğrencilerine, iş fikirlerini iş dünyasının önde gelen isimleriyle birlikte geliştirerek hayata geçirme imkanı sunan "TÜSİAD...

İSTANBUL (AA) - Üniversite öğrencilerine, iş fikirlerini iş dünyasının önde gelen isimleriyle birlikte geliştirerek hayata geçirme imkanı sunan "TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!" yarışmasının başvuruları 20 Şubat'a kadar devam ediyor.

TÜSİAD açıklamasına göre, Türkiye'nin büyümesi ve kalkınmasında aktif rol oynayacak, vizyoner genç girişimcileri ortaya çıkarmak ve inovatif fikirleri büyük sermaye ile buluşturmak amacıyla dernek tarafından düzenlenen "TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!" yarışmasında yeni dönem 9 Ocak'ta başladı.

Geçen yıl ülke çapında 70 il ve 144 üniversiteden 3 bin 195 gencin başvurduğu ve binlercesinin takip ettiği yarışmaya bu yıl da büyük ilgi var. Başvuruların 20 Şubat'ta sona ereceği etkinliğe 18-30 yaş arası üniversite öğrencileri ekipler halinde katılabiliyor.

Yarışma, bir iş fikri yarışması olmaktan öte girişimci üniversite öğrencilerine iş dünyasının deneyimlerimden faydalanabilecekleri bir süreç deneyimi sunuyor. Online eğitim ile girişimcilik konusundaki bilgilerini pekiştiren gençlerden ön elemeyi geçenler, tüm masrafları TÜSİAD tarafından karşılanan bir eğitim kampına alınıyor.

Eğitim kampı boyunca fikir ve ihtiyaç doğrulamadan pazara çıkış stratejisine, fizibiliteden etkin sunum tekniklerine kadar bir girişimcinin bilmesi gereken tüm temel konular hakkında eğitilen ve girişimcilik ekosisteminin önemli aktörlerinden mentorluk alan ekiplerden 12'si TÜSİAD üye rehberleriyle çalışma ve iş planlarını geliştirme fırsatı elde ediyor.

Tüm üniversitelerin ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerine açık olan "TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!" yarışmasında birinciye 75 bin TL, ikinciye 50 bin TL, üçüncüye ise 25 bin TL para ödülü verilecek. Ayrıca, yarışma sonunda en çok başvuru yapan üniversite TÜSİAD Girişimcilik Bayrağı ile ödüllendirilecek, yarışma sürecinde en aktif çalışan öğrenci kulübü temsilcileri de İstanbul'da düzenlenecek Ödül Töreni'ne davet edilecek.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı