Türkiye'ye örnek olacak Güzel Sanatlar Lisesi Selçuklu'da yükseliyor

Türkiye'ye örnek olacak Güzel Sanatlar Lisesi Selçuklu'da yükseliyor

Konya’nın merkez Selçuklu Belediyesi tarafından Parsana Mahallesine kazandırılacak olan Güzel Sanatlar Lisesi’nin yapımı sürüyor.

Eğitim alanında yatırımlarını sürdüren Selçuklu Belediyesi, Parsana Mahallesi’ne Türkiye’nin en güzel ve en kapsamlı Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazandırmak için çalışmalarına başladı.

İhalesi kısa süre önce yapılan lise inşaatında çalışmalar aralıksız devam ediyor. 10 bin 855 metrekare inşaat alanına sahip olacak olan okul buradan eğitim alacak öğrencilerin her türlü ihtiyacına cevap verecek nitelikte olacak.

l1.jpg

Konya Güzel Sanatlar Lisesi, 2024 sonunda tamamlanacak

Bodrum, zemin ve bir kattan oluşan okulda 16 adet kültür dersliği, 2 adet labaratuvar,11 adet atölye, 7 adet müzik dersliği, 34 adet bireysel çalışma odası, kütüphane, kantin, çok amaçlı salon, sergi alanı, müze, 450 kişilik konferans salonu ve fuaye alanı yer alacak. Okulun 2024 yılı sonunda tamamlanması planlanıyor.

l2.jpg

Türkiye’ye örnek olacak lise

Selçuklu Belediyesi olarak eğitime yeni yatırımlarla destek olmaya devam ettiklerini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Bugüne kadar çok sayıda okul kazandırdığımız ilçemize şimdi de Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir eser daha kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Daha önce müjdesini verdiğim Güzel Sanatlar Lisemizin yapımına başladık. Sadece Konya’mızda değil Türkiye’de örnek gösterilecek okulumuz modern mimarisi ile de bölgesine değer katacak ve içerisinde çok sayıda atölye ve derslik yer alacak” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.