Türkiye emin ellerde mi?

    Bu köşe yazımı, Akparti'nin 2014 seçim-miting şarkılarından olan ve  değerli sanatçımız Uğur Işılak'ın seslendirdiği, ''İnandık Hakka Güvendik Halka'' adlı şarkısını dinlerken kaleme aldım.

 

      

Yeni bir dünya için el ele verdik

Omuz omuza gönül gönüle.                                                          

 İnandık Hakka, Güvendik Halka 

Sanada yer var geniş bu halka.                                                        

Sevdik sevildik böyle var olduk 

Sevginin gücüyle milyonlar olduk                                                    

 İnandık Hakka güvendik halka 

sanada yer var geniş bu halka                                                           

Fikriyle rengiyle kıymetli her can 

Derdimiz memleket sevdamız insan                                             

 İnandık Hakka güvendik halka

sanada yer var geniş bu halka-Uğur Işılak     

         Hepimiz başımızı ellerimizin arasına koyup, Gazi Mustafa Kemal'in 1938 yılında vefatından  2002 yılına kadar ülkemizde nelerin yaşandığını, hangi acı ve göz yaşlarına maruz bırakıldığımızı gözlerimizin önüne getirelim, düşünelim.

    Geçmişimizi bilmezsek, anlamazsak geleceğimizi göremeyiz, planlayamayız. Bizler geçmişin yanlışlarından kurtulamayız, silkinemeyiz. Tarih tekerrürden ibarettir; aynı acı ve gözyaşlarını bir daha yaşamamak için tarihden ders almalıyız.

     Peygamber Efendimiz (sav): "(Akıllı ve olgun) Mü'min aynı delikten iki defa sokulmaz, ısırılmaz." (Buhârî, Edeb, 83; Müslim, Zühd, 63) buyurmuştur. Geçmişde, zaafiyetimizden yararlanan egemen güçler ve onların işbirlikcileri hiç ayırım yapmadan defalarca  aynı delikden yılan gibi soktular.

    1938-2002 yıllarında ülkemize, insanına yapılanları, neler yaşadıklarımızı ve neler yaşattıklarını yazmaya bu köşede ayrılan satırlar yetmediği gibi, bu nitelikli gazetemizin 15 sayfası da yetmez.

    ''Siyaset yapmayan müslümanı Müslüman olmayan siyasetçi yönetir.'' Ülkemizde, geçmişte siyaseti iyi yapan  rahmetli; Adnan Menderes, Turgut  Özal, Necmettin Erbakan gibi değerli devlet adamları ve siyaset adamlarını da engellediler.

    Akparti iktidarı'nın 13 yılda ülkeye yapmış olduğu hizmetleri yazmaya bu köşe yetmediği gibi bu  gazetemizin 15 sayfası da yetmez.

    Şahsım olarak; yeri ve zamanı geldiğinde Akpartinin başarı dolu hizmetlerini yazdığım ve söylediğimde bazı kardeşlerimizin;'Yağ yakma!, Yağcılık yapma.!' v.s haksız, yersiz ve saygısız eleştirilerine  maruz kaldım. Bu tür haksız eleştirilere çok gücendim, kimseyi kırmadım ve sabrettim.

    13 yılda neler oldu: 13 yıl önce evi olmayanın bir evi, bir evi olanın 2. evi, iki evi olanın 3. evi oldu. 13 yıl önce otomobili  olmayanların bir aracı, bir aracı olanların 2. aracı, iki aracı olanın 3. aracı oldu. Hiç kimseye ayırım yapılmadı, CHP lininde, MHP lininde, HDP lininde, Akpartilininde, olmayanında oldu, herkesin refah seviyesi yükseldi.

    13 yıldır muhalefetlik yapanlar; hasetlik-kıskançlık, çekememezlik, iktidar-makam hırsı, maddi menfaat, dış güçlere hizmet edebilmek, eski Türkiye özlemiyle ülkenin birikimini talan etmek için körü körüne muhalefetlik yapmaktalar.

     15-25 Ocak arasını örnek verelim: Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bey, çok kalabalık bir heyetle Etiyopya, Cibuti, S.Arabistan, Somali'yi kapsayan  bir seyahat gerçeleştirdi.

    Aynı tarihler arasında, Sayın Başbakanımz Ahmet Davutoğlu bey, önce Fransa, ardından Almanya, İngiltere, Brüksel-Davos, İsviçre-Zürih seyahatlerini gerçekleştirdi. Bu seyahat aralarında da yapılmakta olan il kongrelerine katıldı.

    Bu seyahatler ülkeye hizmet için yapılan seyahatlerdi. Ülkemizin yöneticileri;  uzak-yakın, soğuk-sıcak, gece-gündüz demeden, durmadan, yorulmadan çalışıyorlar. Hak ve halk sevgisiyle, ülkesine ve halkına yapılan hizmetlerdir. Şahsi, maddi hiçbir kazançları söz konusu değildir. Bu ancak aşkla, şevkle yapılır. Derdi olanların, dertli olanların yapacağı hizmetlerdir.

    Bu örnekler13 yıl içerisinde yapılmış olan yüzlerce uzun ve önemli seyahatlerden sadece birisidir.

    14-Ağustos-2001 den bugüne kadar, Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül, Bülent Arınç, yüzlerce kurucusu, Genel Merkez yöneticisi, Bakanları, Milletvekileri, İl başkanları, Belediye başkanları, Teşkilat başkanları, Gençlik ve Kadın kolları başkanları, yönetim kurulu üyeleri, Belediye, İl genel meclisi üyeler, mahalle yönetimlerinden oluşan bir milyon hizmet neferi Ülkesine ve halkına hizmet etmek için yollardadır.

    Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davuttoğlu Bey, inannçlı bir liderde olması gereken özelliklerin hepsine haiz, hepsini  üzerlerinde taşımaktalar. TÜRKİYE EMİN ELLERDEDİR. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum