Türk Demokrasi adıyla Erdoğan'ı devirme planı

Türk Demokrasi adıyla Erdoğan'ı devirme planı

Başkan Erdoğan’ı 2023’te iktidardan indirmek amacıyla eski CIA ve MOSSAD yöneticilerinin inisiyatifiyle kurulan Türk Demokrasi Projesi finansörlüğünü Musevi sermayesinin önemli temsilcilerinden Thomas Scott Kaplan’ın yapıyor.

Başkan Erdoğan'ı 2023'te iktidardan indirmek amacıyla eski CIA ve MOSSAD yöneticilerinin inisiyatifiyle kurulan Turkish Democracy Project-TDP'nin (Türk Demokrasi Projesi) finansörlüğünü Musevi sermayesinin önemli temsilcilerinden Thomas Scott Kaplan'ın yaptığı ortaya çıktı.

SABAH Özel İstihbarat Bölümü'nün edindiği bilgilere göre düşünce kuruluşu kisvesiyle insan hakları, ifade özgürlüğü, hukukun üstünlüğü gibi sözde Batılı değerlere atıfla Türkiye'de yönetim değişikliğini amaçlayan TDP, bunun için ekonomik ve sosyal istikrarsızlık oluşturmayı hedefliyor.

Nihai hedef ise Türkiye'nin siyasi ve sosyal yapısında kırılmalar oluşturarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üzerinden mevcut yönetimi yıpratıp, 2023 seçimlerinde yönetim değişikliği yapılması. Kuruluşun CEO'luğunu eski BM Büyükelçisi Mark D. Wallace üstlenirken, başkanlığını Eski İç Güvenlik Konseyi Bakanı Frances Townsend yapıyor.

ESKİ İÇ GÜVENLİK KONSEYİ BAKANI FRANCES TOWNSEND

Danışma Konseyi üyeleri arasında ABD'li eski senatör Joseph Lieberman ve ABD'nin eski BM Daimi Temsilcisi eski Büyükelçi Alejandro D. Wolff gibi TDC'de bulunan isimler yer alıyor. SABAH'ın dün sürmanşetten gündeme getirdiği 'derin kumpas'ı, tıpkı Yahudi milyarder George Soros'un kadife devrim operasyonları gibi organize eden Scott'ın, Irak ve Suriye'deki PKK/PYD'li gruplara destek veren JFK (Justice For Kurds), yani Kürtler İçin Adalet adlı kuruluşun destekçisi olduğu da anlaşıldı.

ABD doğumlu Kaplan, Fransız aktivist Bernard Henri Levy ile birlikte 2018'de JFK'yi New York'ta kurdu. Bu kuruluş Kürtler'in bağımsız bir devlete sahip olmaları gerektiğini savunmaya yönelik politikalar üretiyor.

SABAH

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.