Arif Köse /ey kavmim

Arif Köse /ey kavmim

Tüküreyim Sizin Kazanacağınız Paraya

            Aslında bugün sizlere bambaşka bir konuda yazı sunacaktım ama dün gün içerisinde öyle bir manzara ile karşılaştım ki, tepemden aşağıya kaynar sular döküldü. Konuyla ilgili gün içerisinde yaptığım girişimlerden de sonuç alamayınca, sizlerle dertleşmek, hasbihal etmek istedim.

            Şehrimizin göbeğindeki AVM’lerden birinde hızlı hızlı yürürken, aniden gözüme çarpan bir fotoğraf, beni birkaç adım geri atarak o fotoğrafa tekrar bakmaya, daha sonra da o çirkefliğe ev sahipliği yapan dükkana girip konuşmaya mecbur bıraktı.

 

            Bir sarraf dükkanı, dışarıdan da görünecek kadar büyükçe bir kadın fotoğrafını duvarına asmış ve bu fotoğrafta, güya satılan altının reklamı tanıtımı her ne karın ağrısı yapılıyorken kadının göğsü milletin gözüne gözüne sokuluyordu. İnanamadım, bir süre baktım, evet evet, o gördüğüm kadının göğsüydü, yani erkeklerin görmesi haram olan bir yeriydi. Bu kocaman fotoğrafı asan işyerine hemen girip 2 satış elemanıyla konuştum ama işyeri sahibi yok tabi. Aynı sarrafın Yapıcı İş Merkezi’nde de dükkanı olduğunu öğrenince oraya da gittim ama o kadın göğsünü milletin gözünün içine sokan abimiz NAMAZ KILIYORMUŞ. Bekledim namazı bitirip gelmesini ama bir türlü gelmeyince elemanlardan biri yanına girip çıktı, beyefendi rahatsızmış falan filan görüşemedim.

 

            Tabi bu işin peşini bırakacak değliz, kendisini güzellikle tatlı dille uyaracağız amma ve lakin; ARKADAŞ SİZDE HİÇ Mİ EDEP, HAYA, AHLAK, DİN, İMAN, VİCDAN yok ya?

            Bu mu sizin esnaflığınız? Bu mu sizin para kazanma yolunuz?

            TÜKÜREYİM SİZİN KAZANACAĞINIZ PARAYA DA, esnaflığınıza da, ahlakınıza da.

            Siz küçük çocukların bile görebileceği yere kadının en mahrem yerlerini gösteren fotoğrafı asacaksınız ve bu ticaretten hayır bekleyeceksiniz, bereket bekleyeceksiniz öyle mi?

            Ailelerin, kadın erkek, yaşlı genç, çoluk çocuk herkesin gözünün içine kocaman fotoğrafla edepsizliği, hayasızlığı sokacaksınız, ondan sonra İslam teraneleri satacaksınız, Allah’tan dinden imandan bahsedeceksiniz öyle mi?

            TÜKÜREYİM SİZİN KAZANACAĞINIZ PARAYA.

            Uğruna edebi, ahlakı, hayasızlığı göze aldığınız paranızla batın.

 

            Kardeşim, siz rızkı gönderenin Allah olduğuna inanmıyor musunuz?

            Bedeni veren Allah,

            Sağlığı, sıhhati veren Allah,

            Aklı fikri veren Allah,

            Ticaret yapabilme imkanını veren Allah,

            Kazandığın paradan faydalanabilmeyi nasip eden Allah,

            Havayı, suyu, yiyeceği veren Allah,

            Ama sen ticaret yaparken kendisine isyan edeceğin yine o Allah öyle mi?

            Yazıklar olsun.

 

            Rabbim dediğin Allah’ın yasakladığı bir işi yaparak para kazanmaya çalışan insanlara yazıklar olsun. HAYRINI GÖRMEYİN PARANIZIN.

            Bu milletin ahlakını bozarak, hayasız resimleri işyerlerine asarak, ahlaksızlığın yayılmasına-normalleşmesine hizmet ederek, dinine ve milletinin örfüne adetine aykırı işleri yaparak para kazanmaya çalışan zihniyet: PARANIZLA BATIN.

           

            5 dakika namaz kılarken Allah’a ibadet edeceksin, ama gün boyu ticaretinde şeytana ibadet edeceksin öyle mi? Araştırın, bakın bakalım ibadet neymiş, nasıl edilirmiş!

            Yaratan olarak Allah’ı bileceksin, ama para kazanırken şeytanın sözünü dinleyeceksin öyle mi?

 

            Sizden bir halt olmaz, boşa uğraşmayın.

            Para kazanmak için edebe, ahlaka, dine, imana aykırı fotoğrafı asan esnaf zihniyetinden de, bu fotoğrafı görüp ses çıkarmayan vatandaş zihniyetinden de bir halt olmaz.

O fotoğraf ne zaman asıldı bilmiyorum ama asıldığı günden beri dinine imanına ahlakına sahip çıkan milletimiz girip konuşmak suratiyle bu işyerini uyarsaydı, o fotoğraf bugüne kadar asılı kalmazdı.

 

İnşaAllah alttan, yeni yetişen neslimizden, paraya tapmayan, Allah uğruna akan suları durduran, Peygamberi ve sahabeyi sadece okumayan, onlar gibi olmaya çalışan, dünyanın parayla değil değerlerle ayakta durduğunu bilen çocuklarımız yetişecek ve onlar bu ülkeyi ayağa kaldıracak. Göreceksiniz ahlaki bozulma yaşayan ve buna sessiz kalan hiçbir milletin akıbeti, hayr olmaz.

Ne zaman ki itibar tekrar Allah’a, dine, vicdana döndü; ne zaman ki PARA, TAPILAN BİR İLAH OLMAKTAN ÇIKARILDI, işte o zaman Allah bu millete, ümmete tekrar eski hükümranlığını verecektir.

 

Paraya tapan, şeytana hizmet eden bu sığ zihniyet ise böcek gibi ezilip gitmeye mahkumdur. Ezileceksiniz, böcek gibi sağa sola kaçışacak ama ezileceksiniz. Allah’ınız olan para da sizi kurtaramayacak.

Yeter artık, bir değil, iki değil. Mimar Muzaffer Caddesi’nde bir eczanede vardı, Allah’tan belediye ile görüşmemiz sonuç verdi de kaldırıldı; yine aynı caddede bir iç giyimcide vardı, konuştum kaldırdı mı bilmiyorum, Kent Plaza’nın dış cephesinde vardı, belediye ile yaptığımız görüşme sonucu kaldırıldı çok şükür, AVM’lerin içinde 2-3 mağazada vardı, AVM’lerimizin kıymetli yönetimiyle görüştüm ama kaldırtamadım maalesef, “paraymış o iç giyim mağazaları, uluslar arası firmaymış, ses çıkartamazlarmış!”, Zafer’de bir iç giyim mağazasında vardı, kaldırtamadım bir türlü.

Hangisiyle uğraşacağız arkadaş, bitmiyor.

 

Nasıl bir din iman ahlak edep yoksunluğudur ki bu, para için bizi biz yapan değerleri, Allah’ı ayaklar altına alabiliyor insanlar para için?

 

            İşte PKK’da buradadır, yağmursuzluk ta buradadır, hastalık ta buradadır, kaos ta buradadır, savaş ta buradadır, felaketler afetler de buradadır. Açın dininizin kaynaklarını, ayetleri hadisleri, okuyun. Bu söylediklerimi göreceksiniz.

            Kanser de burada, terör de burada, hayat pahalılığı da burada, başınıza gelen her türlü musibet te burada. Vallahi de burada, Billahi de burada.

 

            Sen Allah’a isyan ederek, O’nun yasakladılarını dinlemeyerek, emirlerini çiğneyerek para kazanacaksın öyle mi?

            Kardeşim, karpuz olmayın, dışınız yeşil içiniz kırmızı olmasın. Adam olun, Müslümansanız Müslüman gibi yaşayın; gavur gibi yaşayıp ta Müslümanız nameleri yapmayın.

            Kudüs’ü, Arakan’ı, Doğu Türkistan’ı falan kurtaracaklar var ya, onlara sesleniyorum: Gelin siz önce elimizden kum gibi akıp giden Konya’yı, Türkiye’yi kurtarın. Milletimizden kaybolan dini, imanı, İslam’ı, vicdanı kurtarın. Burayı bir sağlamlaştırın.

            Vallahi işte o gün Kudüs te kurtulacaktır, Arakan da kurtulacaktır, Doğu Türkistan da kurtulacaktır. Ama sen burayı görmeyip oraları kurtarmak için hoplayıp durursan, bu toprakları da Hz. Mehdi’nin fethedeceği hale getirirsin.

            Haberiniz olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum