Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

TRANSFER SAÇMALIKLARI - (2)

Son yazımızda transfer döneminde futbol dünyasında ve Konyaspor’da yaşanan ve “saçma” olarak tabir ettiğim gelişmelere deyinmiştim. Gerçekten çok ilginç transfer görüşmeleri, pazarlıkları oluyor. Yazmamak elde değil.

Aslında yazının sonuna da eklemiştim. Ahmet Belal, Bebbe, yönetim bölümünü yazacaktım. Çünkü Ahmet Belal ve Bebbe’nin transferiyle ilgili iyi şeyler duymamıştım. Sağolsun, Konyaspor Yönetimi’nin daimi eleştirmeni bazı meslektaşlarımız bizden daha çabuk davrandığı için bize söz düşmedi. İyi yazmışlar demek ki; Yönetim Belal ve Bebbe’nin transferinde Konyaspor’un zarar ettiği yönündeki söylentilere hemen cevap verdi. Neyseki ben yazmadım. Yoksa, yazanlara yönelik olarak yapılan, “bu söylentileri dile getirmek, kulübü yıpratmaya çalışmaktır” suçlamasına ben de muhatap olacaktım. Aman korkarım vallahi. Benim Konyaspor’u yıpratmak gibi bir niyetim hiçbir zaman olamaz, Allah’a şükür. Aslında yazanların da böyle bir düşüncesi olamaz ama neyse karıştırmayalım fazla. Siyasete girmeyelim.

Siyaset deyince aklıma geldi. Bu transfer saçmalıklarını yazarken ana çıkış noktamız, tribünleri heyecanlandıracak, kaliteli bir ya da iki oyuncu için yönetimin maddi kaynak bulma sorunuydu. Bir iki oyuncu dememe kızabilirsiniz. Daha fazla transfer isteyebilirsiniz. Ama gerçekten takımın iskeleti hazır. Hatta kadro oldukça iyi. Sadece taze kana ihtiyaç var. Ama bu taze oyuncular, ufuk ya da Sedat olamaz. Çünkü Aykut Kocaman’ın yüzünden takımda iki rakibi art arda çalımlayacak nitelikte oyuncu kalmadı.

İşte, bir çok şeyin altını bu eksende çizdim. Çünkü yönetim tekrar göreve gelirken biraz rahattım. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir Akyürek’in desteğiyle yeniden göreve gelen Konyaspor Yönetimi’nin Başkanı Ahmet Şan, “Bu yönetimdeki herkes elini cebine atacak” demişti. Ben de Allah için, “Ne güzel! Konyaspor Yönetimi hem borçları ödeyecek hem de belediye desteğiyle ceplerinin desteğini birleştirip transfer yapacaklar demiştim. Ama ne oluyor anlamıyorum. Ayıptır, adamlara da sorulmaz ki. “Hani elinizi cebinize atacaktınız? Borçlar ne oldu? Niçin bütçeyi daraltma kararı aldınız?” diyemiyoruz. Neyse buradan sormuş olduk artık. Şu bütçe konusunu ve taze kan verecek yıldız bir futbolcu transferi konusunda yönetimin ne düşündüğünü çok merak ediyorum. Ya da ben bir şeyi mi atladım acaba. Büyükşehir belediyesi eskisi gibi destek vermeyeceği için mi Sayın Ahmet Şan “biz elimizi cebimize atacağız” dedi.

Yok. Böyle olmayacak. Kafam karıştı benim. Konyaspor’un Büyük Taraftarı. Siz maçlara hazırlayın kendinizi. Takımın iyi mi, kötü mü yoksa ucuz mu, pahalı mı olduğunu orada anlarsınız.

Önceki ve Sonraki Yazılar