Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

TORKU KONYASPOR’UN KOPTUĞU AN

Bir sakatlık bir oyunu bu kadar mı etkiler? Etkiliyor işte. Tecrübeli Defans Oyuncusu Çağdaş Atan’ın 5. dakikada sakatlanıp çıkması önce Akhisar’ın dengesini bozdu. Güray sola geçti, Sertan önünde oynadı. İlk 5 dakika çok etkili görünen Ömer Ali Şahiner bir anda çok etkili iki kanat oyuncusunun arasında sıkıştı kaldı. Tek santrfor ile oynayan Tütüneker’in gol için kanat silahının biri devre dışı kalmıştı. Erdal’ın hareketli oyunu sol kanadı göçertmedi ancak Gekas’ın yokluğunda forma giyen Thorvaldson Ömer Ali’nin bocaladığını görüp o kanada gereğinden fazla gidince, erken sakatlık sanki ev sahibine yaramış gibi göründü.

20. dakikada ise Çağdaş’ın Akhisar için ne kadar gerekli bir oyuncu olduğu ortaya çıktı. Kornerden gelen topa defans resmen baktı, acemi kaleci de boşa çıkınca Borek sadece topun yönünü değiştirip Torku Konyaspor’u 1-0 öne geçirdi. Avantaj ve dezavantajlar yer değiştirdi. 

“Okunmuş Hoca Tütüneker”in bu maça özel hamlesi olan Borek de işini iyi yapıp onu mahcup etmedi. Çamdalı ve Mehmet Güven ikilisiyle birlikte rakibin orta sahadan kolay hücum yapmasını engellediler. Önünde oynayan Mehmet Uslu’nun savunmadaki zaafını fark edemeyen Hamza Hamzaoğlu, oyuncularının, daha dikkatli olan Tolga’nın kanadına yönelmesine izin verdi ancak yapılan ortalara Selim ve Erdinç ikilisi geçit vermedi.

İlk yarı, gol atmamış olsaydı da bunu söylerdim, sahada çok iyi bir Konyaspor vardı.

İkinci yarı rüzgar bir kez daha döndü. Resmen ibretlik maç oldu diyebilirim. Kötü oynamayan ve kazanmak isteyen iki takımın mücadelesinde maç net şekilde iki tarafa da gitti, geldi. Sormuştum ya; “sakatlık bu kadar mı etkiler?” diye. Konyaspor kendi attığı golün benzerini yedikten sonra beraberlik de iyi sonuçtu fakat Çağdaş’ın hayaleti sahada dolaşıp Yeşil Beyazlılar’ın en iyisi Erdinç’i buldu. Kafasına aldığı darbeyle Erdinç’in oyundan çıkması, arkadaşlarının motivasyonunu fena halde bozdu. Yoksa yenen ikinci golde, Selim saçmalayıp yerini terk etmez, Ali Çamdalı da yanındaki adama öyle bakmazdı. Mehmet Uslu’dan çok şey beklemiyorum zaten. Kötünün iyisi Ergün Teber’i arıyorum. Devre arası için, umarım, stoper transferi şimdiden netleşmiştir. 

Sonuç: Akhisar iyi takım. Evinde, kendine yakın güçte bir takıma 3 puanı kolay vermeyeceği açıktı. Ama bir puan almak işten bile değildi.

Üzülmemek elde değil ama bir mesaj da verelim. Yanlış anlaşılmasın, yönetimi basına karşı kışkırtmasını bir kenara yazdık, o ayrı ama başarılı olduğu sürece Uğur Hoca’yı acımasız eleştirmek haksızlık olur. Yenilgiden dolayı da bazıları fazla üzülmesin. Konyaspor’u ve Tütüneker’i okuyup üfleyenler biraz daha fazla okusun. Nefesleri ilk yarıya ancak yetti.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar