TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Konya’da Turuncu Konuşalım etkinliğine katıldı

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Konya’da Turuncu Konuşalım etkinliğine katıldı

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Konya'da düzenlenen Türkiye Kreatif Endüstriler Meclisi etkinliğinde, çevreyi kirletmeyen ve katma değerli ürünler üretmeyi sağlayan fikri mülkiyetin, telifin ve patentin giderek artan önemine vurgu yaptı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Konya'da gerçekleştirilen TOBB Türkiye Kreatif Endüstriler Meclisi Turuncu Konuşalım Etkinliği "Hayatın İlerisi Paneli'ne katıldı.

KTO Başkanı Selçuk Öztürk'ün açılış konuşmasında vurguladığı üzere, Konya iş dünyası olarak dünya çapında sektörlerle 30 binden fazla firmayla büyük bir üretim ve istihdam potansiyeline sahip.

Konya'nın ekonomik potansiyelini katma değeri yüksek ve rekabet avantajına sahip alanlara odaklanarak artırma çabalarına değinen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, bu noktada yenilikçi endüstrilere büyük önem verdiklerini belirtti.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Konya’da Turuncu Konuşalım etkinliğine katıldı

Hisarcıklıoğlu, Turuncu Konuşalım etkinliklerinin kısa sürede marka haline geldiğini ifade ederek, sektörün duayen isimlerini genç profesyonellerle buluşturmanın, nitelikli ve yenilikçi insan kaynağının yetiştirilmesine katkı sağladığını dile getirdi.

Türkiye genelinde 30 ilde düzenlenecek etkinliklerin yenilikçi endüstrilerin farklı branşlarını kapsayacağını söyledi.

Küresel ekonomide çevreyi kirletmeyen, katma değerli ürünler üretmeyi sağlayan unsurların önemine vurgu yapan Hisarcıklıoğlu, dünya genelinde yenilikçi sektörlerin toplam ekonomik büyüklüğünün 2 trilyon doları bulduğunu belirtti. Özellikle dijital iletişim kanallarıyla dünya geneline yayılan içerik ekonomisinin lideri olmak için eğitim ve destek programlarına odaklanılması gerektiğini ifade etti.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Konya’da Turuncu Konuşalım etkinliğine katıldı

TOBB Başkanı, Türkiye'nin yenilikçi endüstrilerinin büyük bir potansiyele sahip olduğunu ancak daha işin başında olduklarını dile getirerek, gençlerle birlikte bu potansiyeli daha da artırmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Konuşmanın ardından Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ve KTO Meclis Başkanı Ahmet Arıcı tarafından TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na hediye takdim edildi. Seminere, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, TOBB Türkiye Kreatif Endüstriler Meclisi Başkanı Ata Kavame, sektör temsilcileri ve üniversite öğrencileri katıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler