TGB'li gençlerden CHP'ye sert tepki: FETÖ ve PKK’yı kurtarmaya çalışanlar şehitlerimizden utanın

TGB'li gençlerden CHP'ye sert tepki: FETÖ ve PKK’yı kurtarmaya çalışanlar şehitlerimizden utanın

CHP, FETÖ ve PKK ilişkisi nedeniyle KHK ile görevinden uzaklaştırılan kişileri yeniden görevlerine döndürmek için başlattığı 'KHK Mağdurları ile Buluşuyoruz' etkinliklerini devam ettireceğini duyurdu. CHP’ye tepki TGB'li gençlerden geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), FETÖ ve PKK iltisakı nedeniyle KHK ile görevinden uzaklaştırılan kişileri yeniden görevlerine döndürmek için başlattığı “KHK Mağdurları ile Buluşuyoruz” etkinliklerini devam ettireceğini duyurdu. CHP’ye tepki vatansever gençlerden geldi.

CHP’nin Diyarbakır’da yaptığı 'KHK Mağdurları ile Buluşuyoruz' adı altında FETÖ ve PKK’yı kurtarma buluşmasına karşı Türkiye Gençlik Birliği (TGB) ve Vatan Partisi, Diyarbakır Mali Müşavirler Odası önünde açıklama yaptı.

“KHK’LILAR İŞE İADE EDİLSİN DEMEK FETÖ’YÜ, PKK’YI DEVLETE GERİ ALALIM DEMEKTİR”

Türkiye Gençlik Birliği adına açıklamayı Diyarbakır İl Temsilcisi Ahmet Aydın yaptı. Aydın, KHK’lıların görevine iade edilmesini FETÖ’yü ve PKK’yı yeniden devletin kademelerinde görevlendirmek olarak değerlendirerek şunları ifade etti: “ ‘KHK Mağdurlarıyla Buluşuyoruz’ adı altında PKK ve FETÖ’yü kurtarma planları yapılan salonun önündeyiz. Bu planların baş aktörü CHP’ye sesleniyoruz: PKK’yı da FETÖ’yü de kurtaramazsınız. FETÖ ve PKK bağlantısı nedeniyle KHK ile görevinden uzaklaştırılanları devlete döndürmezsiniz. KHK’lılar işe iade edilsin demek FETÖ’yü, PKK’yı devlete geri alalım demektir.”

“KHK’LILARI OKULLARIMIZDAN TANIYORUZ”

Fetö’nün üniversitelerde ve liselerde Türk gençliğini hedef aldığı ve PKK’yı okullara sokmaya çalıştığı dönemleri hatırlatan Ahmet Aydın, KHK’lılar buluşmasının yine FETÖ ve PKK’ya hizmet ettiğini söyledi.

“Biz ‘KHK zulmü’ adı altında kurtarmaya çalıştığınız FETÖ’yü üniversitelerimizden ve liselerimizden biliyoruz. Onları, Atatürk’e savaş açmalarından, vatansever öğrencileri engellemelerinden biliyoruz. Biz kurtarmaya çalıştığınız KHK’lı hocaları üniversitelerimizden tanıyoruz. Onları üniversitelerimizde PKK marşları okunduğunda alkış tutmalarından, terörist başının posterlerini asanlara göz yummalarından biliyoruz. Kılıçdaroğlu’nun cezaevlerinden çıkaracağım dediği 130 bi n kişi işte bunlardır. “KHK buluşmaları” FETÖ’yü, PKK’yı yeniden okullarımıza, akademiye sokma planıdır.”

FETÖ VE PKK’YI KURTARMAYA ÇALIŞANLAR, ŞEHİTLERİMİZDEN UTANIN

Diyarbakır Mali Müşavirler Odası önüne PKK’nın kalleşçe şehit ettiği Songül Yakut’un, Ömer Halisdemir’in, Aydoğan Aydın’ın fotoğrafları ile gelerek açıklama yapan TGB Diyarbakır İl Temsilcisi Ahmet Aydın, Türk gençliği olarak FETÖ ve PKK’yı hiçbir alanda var etmeyeceklerini ifade etti.

Ahmet Aydın, PKK’nın şehit ettiği isimleri hatırlatarak CHP’yi işaret etti ve bunun bir hıyanet süreci olduğunu dile getirdi: “O, FETÖ ve PKK dostu akademisyenlerin, KHK’lıların üniversitelerimizde, liselerimizde, ordumuzda, yargımızda, devletimizde yeri yoktur.

Ne Diyarbakır’da ne başka bir şehrimizde, üniversitelerimizde FETÖ’ye göz açtırmayacağız, PKK’ya göz açtırmayacağız. Bu salonda etkinliğe katılacaklara sesleniyoruz; salona girerken PKK ve FETÖ’nün haince, kalleşçe şehit ettiği Songül Yakut’un, Ömer Halisdemir’in, Aydoğan Aydın’ın fotoğraflarına iyi baksınlar onlardan utanmadan bu etkinliği nasıl yapacaksınız?

CHP’nin gücü PKK ve FETÖ terör örgütlerini kurtarmaya yetmez! İçerisinde bulunduğunuz hıyanet sürecinden vazgeçin. PKK ve FETÖ’yü kurtarma planları yapanlar, teröre kalkan olanlar karşılarında Türk gençliğini bulurlar!”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.