Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

TEŞEKKÜRLER KONYASPOR…

Konyaspor-Galatasaray maçını izleyen taraftar, 1-0’lık sonucun ardından teşekkür ediyor. Kimine gerçekten kimine öylesine…

“Maçın ilk dakikalarında Galatasaray defansının korkulu rüyası olan Veysel Cihan, De Sanctis ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda topu kalecinin üzerine nişanladı. Teşekkürler Veysel…

Arda Turan ile baş edemeyen, baş edememesi doğal olan Milos ile maç boyunca sahanın en kötüsü olan kaleci Jefferson, Galatasaray’a o golü nasıl hediye etti. Teşekkürler Milos ve Jefferson…

Bülent Bölükbaşı, Poljac, Celalettin ve her zamanki gibi Da Silva, bekleneni veremedi. Teşekkürler onlara da.

Ve gerçek teşekkürler…

O inanılmaz golü kaçırsa da inanılmaz mücadele eden Veysel Cihan, Cihan Haspolatlı, Zafer Demir, Ayman Abdelaziz, Ömer Gündostu, Kratochvil… Neden bu hale geldiği ile ilgili herkesin birbirine suç attığı berbat sahada gösterdikleri insan üstü mücadeleden dolayı teşekkürler.

Oyunu çok iyi okuyan, değişiklikleri zamanında ve doğru oyuncularla yapan, kazanmak istediğini gösteren Giray Bulak’a da teşekkürler…”

Maç öncesi bir çok kişiye, Konyalı olmasına rağmen Galatasaray’ı tutanlara dahi söylediğim gibi Konyaspor, Bordeaux maçından sonra beklediğim gibi yorgun ve rakibini hafife alma eğiliminde olan Galatasaray’ı sahadan adeta sildi. Sarı kırmızılı takıma bir pozisyon bile vermedi. Saha bozuk diye krampon değiştiren “yıldız”lara sahada adım attırmadılar. En az 4 net pozisyon buldular. İkinci yarı rakibi sahasına hapsettiler. “Efsane Kaptan” Bülent Korkmaz’a; “futbol değil, sonuç önemliydi, tabi ki oyunu soğutacağız, vakit geçireceğiz, sahamıza çekileceğiz” dedirttiler.

Fenerbahçe de yürüyerek yenip gitmişti, Galatasaray da oynamadan kazandı. Konyaspor, belki alt sıralara yaklaştı, belki gelecek haftalar için taraftarını aldığı sonuç nedeniyle korkuttu ama bu ligde daha çok şey değişecek. Bu takım, Konyaspor camiasını 5 hafta içinde rahatlatacak sonuçları alabileceğini gösterdi.

Bu maçın en üzücü tarafı, Konyalı Galatasaraylılar’a karşı Konyalı, Konyasporluların mahcup olması ve gelecek haftalar için kazanılacak önemli bir motivasyonun kaybedilmiş olmasıdır.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar