Telefonsuz hayata dikkat çektiler

Telefonsuz hayata dikkat çektiler

Selçuklu Belediyesi'nin '2019 Proje Destek Programı' kapsamında destek alan Selçuk Üniversitesi Genç Yeşilay Öğrenci Topluluğu, 'Hayatın Şarjı Bitmez' adlı Telefonsuz hava sahası etkinliğini gerçekleştirdi.

 

 

Selçuklu Belediyesi'nin '2019 Proje Destek Programı' kapsamında  destek alan Selçuk Üniversitesi Genç Yeşilay Öğrenci Topluluğu, Selçuk Üniversitesi Kampüsü içerisinde yer alan  Keykubad Köşkü önünde 'Hayatın Şarjı Bitmez' adlı Telefonsuz hava sahası etkinliğini gerçekleştirdi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği  yarışmalarda, yarışmacılar çeşitli oyunlar oynayarak hem eğlendi hem kaliteli vakit geçirdi. Katılımcıların yapılan anket sonucu memnun kaldıkları ve iyi anlamda etkilendikleri görüldü. Yarışmacılara anahtarlık, kupa bardak, bileklik ve rozet gibi hediyeler dağıtıldı. Gerçekleştiren proje hakkında bilgi veren Selçuk Üniversitesi Genç Yeşilay Topluluk Başkanı Halil Emre Şimşek, “Teknolojinin insan hayatına getirdiği sayısız faydalar var. Ancak kişinin teknoloji kullanımı üzerinde kontrolünün kaybolması ve teknolojiyi ölçüsüz ve sınırsız kullanması çok ciddi zararlara sebep olabilir. İnternet ve teknoloji bağımlılığı diğer bağımlılıklarda olduğu gibi kişinin bağımlısı olduğu teknolojik ürüne ulaşamadığında yoksunluk yaşadığı bir durum olarak tanımlanmaktadır.  Bizler de Selçuk Üniversitesi Genç Yeşilay Öğrenci Topluluğu olarak Selçuklu Belediyesi'nin '2019 Proje Destek Programı' kapsamında 'Hayatın Şarjı Bitmez' adlı bir proje yazarak teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek istedik. Projemiz kabul edildi. Projemizin kabul edilmesinin ardından Selçuk Üniversitesi Kampüsü içerisinde arkadaşlarımıza teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla projemizi hayata geçirdik. Bu imkanı bizlere sağlayan ve proje destek projesi ile destek veren Selçuklu Belediye Başkanımız Ahmet Pekyatırmacı ve ekibine, Yeşilay  Konya Şube Başkanı Dr. Mevlüt Büyükhelvacıgil ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Selçuk Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Şahin ve ekibine teşekkür ederiz. Selçuk Üniversitesi Genç Yeşilay Topluluğu olarak üniversitemizde her türlü bağımlılıklara dikkat çekmeye devam edeceğiz” dedi.

telefonsuz-hayata-dikkat-cektiler--(3).jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.