Tekme attığı keseden kefen parası çıktı

Tekme attığı keseden kefen parası çıktı

Konya'nın Beyşehir ilçesinde mobilya ustası Ali Barış Veren, yolda rastladığı kesenin içindeki altınları sahibine teslim ederek insanlık görevini yerine getirdi.

23 yaşındaki mobilya ustası Ali Barış Veren, sıradışı bir olayın kahramanı oldu. Evine giderken yolda tekme attığı keseden çıkan madeni para sesi Ali Barış Veren'in dikkatini çekti. İçinden çıkan manzara ise tam bir sürprizdi.

Kesenin içinden tam 40 altın parça ve "kefem param" yazılı bir not çıktı. Ali Barış Veren, altınları saydığında 20 çeyrek ve 20 yarım altın olduğunu belirledi. Hemen çevresindeki arkadaşlarına haber verdi ve altınların sahibini bulmaya karar verdi.

Kesenin sahibini araştırmaya başlayan Ali Barış Veren, mahallesinde yaşayan 40-45 yaşlarında yalnız bir kadının altınları kaybettiğini öğrendi. Altınları ve yazılı notu teyit ettikten sonra kadına ulaştı.

Ali Barış Veren, olayı şu şekilde anlattı: "Kaybedenin de benimle aynı mahalle olan Yeni Mahalle’de olduğunu öğrendim. Bize ulaştılar, ben de işi bıraktım gittim, adresine. Kesedeki altınları ve bilgi notunu hem telefonda hem de adresinde teyit edince güvenli bir şekilde teslim ettim. Karşılaşınca çok mutlu oldu. İnsanlık görevi zaten, yapmanız gereken bir şeydi."

Altınlarını kaybeden kadın, yalnız yaşadığı için teslimat sırasında görüntü alınmasını istemedi. Olayın ardından, teyze altınlarını bir kuyumcuya hesaplattırmak için gittiği sırada keseyi düşürdüğünü açıkladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler