Durali Göğüş

Durali Göğüş

Tek Dişi Kalmış Canavarlarla Dost Olmayın!..

Kudret sahibi Rabbimizin takdiri ile doğarız bize tahsis edilmiş topraklarda. İlk gözümüzü açtığımız, havasını soluduğumuz yer yuvamızdır artık. Canlılar âlemi için yuva vatandır. Özümüz burada şekillenmeye başlar ve tamamlanır zaman içerisinde. İşte bu topraklarda olgunlaşma evresinde başlar kimliğimiz,kişiliğimiz,değerlerimiz,sevdamız ve bağlılığımız. Tabii ki zaman, bu şekillenme oluşumunda hayat yolculuğumuzun istikamet yönünü oluşturur. Doğduğumuz yerden şartların getirdiği mekân değişimlerine rastlarız zaman akışı içerisinde. Bu konum değişimi çoğu kez rızık kaynağımızın seçimi ve nasibi ile ilgili olabiliyor. Artık öz vatanda oluşan kader yolculuğu başka topraklarda da devam edebilmekte. Nerde, hangi ülkede olursak olalım ilkemiz, kararımız millet şuuru ile vatımızı temsilden ödün vermemek olmalı. Millet kimliğimizle temsiliyet ödevimizi unutmadan adamlığımızı sergileyip layıkı ile eda etmemiz gerekiyor. Amma velakin toplumun ve ülkesinin değerlerinden yoksun büyüyen kimlik, kişilik gelişiminde kusurlu hatalı bireyler de mümkün olmuştur, olmaya da devam edecektir. Değerler fukarası kimliksizler diye adlandırabiliriz bu sınıf zihinleri. Bunların en belirgin özellikleri;

ideolojik, etnik, mezhepsel veya cinsel zehirlenme bulaşmış beyinler olması. Bu sınıfa dâhil olmuşlar asıl toprağının özünü bilemez. Vatanın manevi havasının güzelliğini, büyüklüğünü ve temizliğini anlayamazlar. Maddi zenginliğini bilmezler. Doğal güzelliğini göremezler. Kendi beyninin, zihninin değerini ölçemez bu tip insanlar. Dahası kendilerini sevmez, gücünü bilmez, zayıf karakteri ile çapını küçültür. Kültürel yabancılaşma hastalığına yakalanır. Etnik köken yobazları sanki her birey kendi tercihiyle halk edilmiş gibi yaratana isyanda üstün ırk havasında. Diğerleri bize amade cahilliğinde. Din baronlarının oluşturduğu hizipler ve kiralanan beyinlerle konformizmle dar bir cemaat bölgeselliğinde. Küreselcilerin fonladığı medyalar ve toplumsal cinsiyet sapkınlıklarının arsızlığı yaşam hakkı arzuları. Topyekûn sıraladığımız ülkeye sorun oluşturan kimliksiz unsurları sizler daha ezcümle çoğaltabilirsiniz. Bu sınıf insanların ortak özellikleri biz kimiz değersiz ve küçüğüz. Etimiz ne? Budumuz ne? Beyinsizlikleri ortak noktaları. Bu gruplar el etek öpmeyi çok sevreler.Ya da küçük zihinleri ile zorunlu teslimiyetçi duygusundadırlar. Kendilerince büyük ve güçlü gördükleri güce biat ve itaat en büyük çapsızlıkları. Teslim oldukları küçük devlerin otoritesi önünde yere kapanmak. Bu bireysel olduğu gibi ülkeler arasında da söz konusu ne yazık ki. Bu tür gruplar ve milletlerin zihinleri, bakış mesafeleri, ufukları ve gelecekle ilgili büyük ve biz duyguları sınırlı. Kafdağı’nın arkasındakilerle ilgili merakları yok, düşünceleri yok, yapacakları planları yok, ilkeleri yok, idealleri hiç olmamıştır.

Son yüzyılda batılı kültür karşısında kendini yok saymış Ortadoğulu, Orta Asyalı milletlerin durumu içler acısı. Şartsız ve koşulsuz bir ABD ve AB gücünü kabul ve biz neyiz ki yokluk kabulü. Biz onların verdikleri sundukları ve empoze ettikleri ile yaşama mecburiyeti kafası. Netice kaos, milyonlarca katliam, gözyaşı yıkım ve zulüm. Onlarca yıl esaret ve yoksulluk ve perişanlık. Öz vatanından, manevi ikliminden kopmuş, batılı hayatı kendi üzerinde denemeye çalışan ülkelerin sonu nice hallerde. Toprağını, bayrağını ülke kardeşlerini seveceksin ve asla bırakmayacaksın. Bırakırsan eteğine yapıştığınız batılı eşkıyalar sizi silkeler atar. Umut olarak gördünüz batının tek dişi kalmış medeniyet kafirleri sizi kargo uçağı ile köpeklerini ise özel koltuklu uçaklarla kaçırır.Yani hayvanlara verilen değer sizden daha kıymetlidir. Sen, Ey Afganlı futbolcu çocuk!

Uçağın kanadından düşüp parçalanmanı tüm ümmet acı ile seyretti. Hayatı sadece dünya kabul eden kafirler ise ellerinde şampanyalarla eğlence içerisinde, kutlayarak gülüp geçtiler Müslümanların haline .Neden bunu yaptınız? Vatanınıza ,sevdanıza ne oldu? Onların kişiliğinde menfaat ve çıkar var. Senin ve ülkenin sonu ne olur diye bir kaygıları olmaz. Onların medeniyetinde insan değil çıkar ve para sömürge ve vahşet var.

Şimdi ki sözümüz ümmetin aklı ve lider ülkesi olduğunu bir türlü kabullenemeyen yosun beyinlilere. On yıllarca bu millete, vatana sevdalı çocuklara sam amcalarınızın isteği ile onlar adına darbe yaptınız. Astınız evlatlarını ama yok edemediniz. Ülkesine aşk ile bağlı çocukları her on yılda kodlarına tekrar döndü. Siz tekrar batılılar adına postmodern nöbetinize tutularak iktidardaki hocaya boncuk boncuk ter döktürdünüz. Milletin kutsallarına saldırdınız ,sonuç sıfır. Sam amcalarınızın size ihanetiniz karşılığı verdikleri denize nazır köşklerinizden alınıp, milletin sizlere layık gördüğü kodes malikânesine yollanacağınız aklınıza gelmemişti.

Sam Biden amcanın iktidar vadettiği, ülkenin küçük beyinleri mitonami, demans olmuş tetikçileri ülkemize taarruzda bu aralar. Yapmayın! Ders almak için vakit geç değil. Bakın yarın ABD ve AB lortları sizi de bırakıp giderler. Siz de kargo uçakları peşinde koşarsınız. Belki kanadına tutunup az yükselirsiniz ama sonunuz öz vatanından kaçmak isteyen genç Afganlı futbolcu gibi çakılmak olmasın. Örnekler ibret almamız içindir. Gelin hep birlikte kokusunu ciğerlerimizde ,sevdasını yüreğimizde yaşattığımız bu lider ülkeyi, ümmetin ve insanlığın güçlü medeniyeti yapma yolunda koşalım.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum