M. Ali Köseoğlu

M. Ali Köseoğlu

Taştekin ve Arık üzerine...

Ercan Taştekin ve Bilal Arık üzerine

 

Asayiş Şube Müdürü Ercan Taştekin geldi ziyaretime…

‘Hayırlı olsun’ dedi. Esasında kendisinin bana daha önce ziyaret sözü vardı. Çay içecektik ya işte bir Ramazan günü benim de iş değişikliğimi vesile kılarak gelivermişti. Çay içemedik, onu sonraya erteledik.

Başarılı müdürümüz sadece asayişte göstermiyor mahirliğini.

İnternette, polis.web.tr  adresinde yazılarını da yayımlıyor.

Ziyarette öğrendim ki, iki de kitap yazmış, önümüzdeki günlerde yayımlanacağını müjdeledi. İnternet sitesinde ‘Öğrenen polis, güvenen toplum’ başlıklı yazısına bırakılan yorumlarda da ilginç tespitler yer alıyor. Buraya bırakılan bir mesaj şöyle: “Sayın müdürüm, ismini daha önce çok duyduk, yaptıklarınızla sizlerle iftihar ediyoruz. Konya, her konuda iyi çalışmalara imza atıyor. Teşekkürler.”

İşte Konya’da yapılan güzelliklerin dış dünyaya yansıması açısından önemli bir nokta bu. Kim demiş Konya’da iyi işler yapılmıyor diye…

Konya’daki güzellikleri fark etmeye kendilerini kapatanlar ancak göremiyorlar bunları.

Ercan Bey’in nefeslerimizi keseceğini umduğum iki kitabını da merakla bekliyorum.

ARIK GAZİ ÜNİVERSİTESİ’NDE

İletişim Fakültesi’nin değerli Dekanı Haluk Hadi Sümer aradı. Konya basınının iyi işler yapmakta olduğunu belirterek, Memleket Gazetesi’ndeki görevimin hayırlı olmasını diledi.

Doğrusu Sümer’in telefonu beni ziyadesi ile memnun etti.

Fakat daha önce duyduğum bugünlerde gerçekleşen bir hadiseyi buradan üzülerek aktarayım. İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Bilal Arık Gazi Üniversitesi’ne kaptırıldı. Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan’ın bir hamlesi olarak değerlendirilen bu kaybın telafisi mümkün olabilir mi bilemiyorum. Arık Hoca ders vermeye devam edecekmiş bir dönem daha.

Fakat Arık Hoca’nın üniversitede yaptığı hizmetlerin takdiri bu olmamalıydı.

Gazi’de ders vermeye başlayan Arık Hoca’ya ‘su akar yolunu bulur’ diyelim…

ÖTEGEN’İ ZİYARET EDECEĞİM

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen ilk arayanlardandı. Konya’da hemşeri olarak ilk tanıdığı kişi benim. Gerçi şimdi pek çok Kayserili toplanıyordur boş zamanlarında etrafına.

Bana onu ziyaret etmek bir türlü nasip olmadı.

Bu kez belediyeye biraz daha yaklaştığımı hatırlatarak ziyaret borcumu ödememi istedi.

Elbette borcu ödemek lazım…

Lakin Ramazan’da ziyaretler çok hızlı başlayıp bitiyor.

Çaysız çorbasız misafir ağırlamak olmuyor…

İnşallah Ramazan’dan sonra çalarım kapısını…

TEŞEKKÜRLER

Etrafımda Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’nin, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Mugayıtoğlu’nun, TYB Konya Şubesi’nin, Merhaba Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Arslan’ın, Özel Büyükşehir Hastanesi Genel Müdürü Cem Ali Aksoy’un, Özel Selçuklu Hastanesi’nin, İttifak Holding’in, Kamer Holding’in, Erka Prodüksiyon Genel Müdürü Tamer Yiğit’in, Sivil Toplum Kuruluşları’nın,  Eğitim Bir-Sen’in, Konya Sanayi Odası’nın, Fikret Küçükmumcu’nun, Halil Bilik ve Muammer Yorulmaz’ın çiçekleri var. Bunlardan ayrı olarak önceki işyerim Hakimiyet de kocaman bir çiçek göndermiş. Beni duygulandırdılar…

Telefon ve ziyaretle bu değişikliğin hayırlar getirmesini temenni eden o kadar çok kişi oldu ki…

Şimdi bütün isimleri sıralamaya kalkmayayım.

Herkes yerinde sağ olsun… Bütün bu fasıllardan fırsat bulursam daha başka şeyler de yazarım inşallah.

Beni bir süre mazur görünüz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum