Taif’te taşlanmak!..


 

İnsan, inanmış bir gönüle ve adanmış bir ömüre sahipse insandır.

Hazreti Peygamberimizin Taif kıssasını sanırım hepimiz biliriz. Peygamberimiz davetini Taif’e de ulaştırmak istemişti. Ancak müesses nizamın temsilcileri adaleti, hakkı tavsiye eden, insanlığı aydınlatmaya çalışan bu gür sesi kısmaya çalışmışlardı. Mesajın kitleler üzerindeki etkisini azaltmak için Taif'in zelillerine ve meczuplarına Aziz Peygamberimizi taşlatmışlardı. O büyük insan ise kendisine zulmeden, yalnızlaştıran, itibarsızlaştırmaya çalışan bu kitleye karşı büyük bir merhamet örneği sergileyerek  “Rabbim bunlar içinde hakkı üstün tutan, kötülükten men eden bir nesil çıkar.”  diye dua ediyordu.

Bu gün ise Peygamberlik mesleğinin varisleri Öğretmenler aynı durumda… Yalnızlaştırılarak, itibarsızlaştırılarak hakkı üstün tutan, kötülükten men eden nesiller yetiştirmemizi engellemek için her şeyi yapıyorlar. Mesajımız yeni nesillerde inkişaf bulmasın diye her şeyi yapıyorlar, ruhumuzu incitiyorlar, gönlümüzü kırıyorlar…

Mesajımızın kitlelere ulaşmasını engellemek için ne  yaparlarsa yapsınlar, sesimizi ne kadar kısarlarsa kıssınlar, bizi ne kadar incitirlerse incitsinler, biz gür sesimizle, mesleğimizin kutlu hediyesi adanmışlığımızla, büyük bir aşkla bıkmadan, usanmadan, korkmadan adaleti, erdemi, vefayı, sevgiyi, saygıyı, hakkı kısaca insanı insan yapan ne varsa onu tavsiye etmeye devam edeceğiz. Ve bizim bu samimi  çabalarımız gönüllerde akis bulacak ve Akif’in sevdası Asımın Nesli yetişecektir.

Bu vesile ile medeniyetimizin mimarları sevgili öğretmenlerimize sahip oldukları mirasın değerinin şuurunda bir ömür diliyorum.

Bayramınız Bayram olsun….

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.