Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Tahir Akyürek’e şikayetim var

Geçen hafta es geçtim. Bekledim. Nasıl tepkiler geleceğini merak ettim. Sosyal medyada küfür eden üç beş kişi dışında net bir eleştiri görmedim. Konyaspor’da iyi şeyler olmuyor. Sezonun ilk haftalarında yaşanan Aykut Kocaman-Ahmet Şan gerginliği devre arasına girilirken yine hortladı. Halbuki ben ve bazı makul yazarlar, yönetimin Kocaman’ın istekleri dışına fazla çıkmadan ama net ihtiyaç varsa sınırlı inisiyatif kullanarak transfer dönemini başarılı geçireceğini belirtmiştik. 

Olmadı. Çünkü egolar yine tavanda. Gördüğüm kadarıyla Sayın Şan ve yönetimi Kocaman’ın kafasına göre iş yaptığını düşünüyor. Hocaya hem istediği oyuncuyu aldırmayıp hem de sezon başında olduğu gibi “istediğimiz futbolu oynatmıyor” demek istiyorlar. Ne güzel dünya. Bir de Kocaman’ın aleyhine özel yazılar yazıldığını görünce amiyane tabiriyle “bööh” dedim. 

Bunun bir yansıması da devre arasında menajer değiştirmek oldu. Daha kulübe alışmadan, hiçbir iş yapmadan, primlerle birlikte 7 ayda yaklaşık 300 bin lirayı götüren Murat Erdoğan’ın yerine apar topar Kulüp Müdürü Önder Sami Güven getirildi. Önder Bey’i severim. Kulüp içindeki işlerini pek bilmem. Spekülasyonlar oluyor. Zaten Konyaspor çok şeffaf değil. Bazen “hesabı Allah’a versinler” deyip geçiyoruz. Güven’in beyefendi bir kişiliği ve düzeyli ilişkileri var. Kulübün kurumsallaşması sürecinde de katkıları olduğu konuşuluyor fakat iş, üç görevi birden yürütmeye gelince bunları bir kenara bırakmak gerekiyor. 

Biz Konyaspor profesyonelleşsin dedikçe amatörlük kokan işler yapılıyor. Menajer gönderildiğinde kulüp içinden çözüleceğini söylemişlerdi. “İyi” dedim. İdari menajerliği herkes yapar. Kulüp de zarar etmemiş olur diye düşünmüştüm. Kararı duyunca çok şaşırdım. Yahu, bir kulüpte genel müdür, menajer ve pilot takımın başkanının aynı kişi olduğu nerede görülmüş? Amatör kulüplerde takımın en yaşlı ve zengini kulübün hem başkanı, hem teknik direktörü hem futbolcusu ve kaptanı olur bazen. Ne farkınız kaldı? Sizin gözünüzü ne kör etti? Aykut Kocaman’ı kontrol altında tutmak için mi bunu yaptınız? Yoksa Ahmet Şan Önder Sami Güven’e bu görevlerin hepsini vererek bir şeyleri mi örtmeye çalışıyor? Görüştüğüm yöneticilerin Güven’in bu ek iş için ne kadar maaş alacağından bile haberleri yok. Bedava yapıyorsa kendisi gibi deneyimli biriyle ben de çalışmak isterim. Bu işlerin yakında kokusu çıkacak ama yine hesap vermeyeceksiniz. Trilyonları uçururken kime hesap verdiniz ki? 

Ha, dedim ya “Allah var” ama belki faydası olur diye şansımı denemek istiyorum. Bir kaç ay önce görüştüğümüz Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek bir soruma cevaben “Biz olmazsak Konyaspor ayakta duramaz” demişti. Bu demektir ki maddi olarak da Konyaspor’un gerçek sahibi Büyükşehir Belediyesi ve O’nun başkanını seçen Konya halkıdır. Yani Konyaspor’un sahibi Ahmet Şan değildir. Bu yüzden alt yapıdaki oyuncuyu bile takip eden Sayın Akyürek’in, kendisine verilen oyların sorumluluğuyla hareket ederek, Konyaspor’da yaşananlara daha da dikkat kesileceğine inanıyorum. Yazıyoruz olmuyor. Denetim yok. Şeffaflık yok. Sayın Akyürek de ilgilenmezse Allah’a havale ederiz. Ne yapalım?

STADYUMDAKİ MESCİTLER

Bu arada stadyumumuzda büyükşehir belediyesine ait olduğuna göre taraftarların mescitlerin yetersizliğiyle ilgili şikayetlerini de Konyaspor’a değil büyükşehir belediyesine iletmesi daha yerinde olur çünkü yerlere ceket serip namaz kılınması Konyaspor yönetiminin umurunda bile değil. 40 bin kişilik stadyumda toplam mescit kapasitesi en fazla bin kişi. Düzelir inşallah. Yoksa bunu da mı Allah’a havale edelim. 

Önceki ve Sonraki Yazılar