Sussam gönül razı değil

SÖZ SÖYLESEM TESİRİ YOK SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL

 

Değerli okuyucular. Manşetlere yansıyan tarafı ile bütçesini zorlayarak iyi de para harcayan Konyaspor ara transferde ligin en hareketli takımı oldu. Oldu da ne oldu. İlk kez alınıp da oynatılan kaleci ne hikmetse kızağa alındı. Ya diğerleri… Hazır değiller kulübeye mahkûmlar. Ceyhun’u ayırıyorum o zaten marka. Velhasıl dostlar şu son alınanlarla birlikte, tam takımı seyredemeden Galatasaray maçını çok ucuz bir şekilde kaybettik.

Çok ucuz diyorum çünkü. UEFA kupa maçına kilitlenen GS takımı yüzde elli konsantrasyonla maça başlayıp avanta bir gol peşinde dolaştı durdu. İstediğini de aldı gitti. Yüzde elli de saha avantajımız varken, biz bunları elimizin tersiyle itiverdik. Bu sezon hangi maça Sabin ile çıktık bilmiyorum ama bu maça çıkmak hataydı. Yeni ve eski birçok golcümüz varken Sabin’i hata olarak görüyorum. Bir diğer konu ise Erman Özgür. Ya yönetim, ya da teknik heyetçe bu futbolcunun sıkıntısı olmalı. Erman hem üretken hem de faydalı bir futbolcumuz. Neden kızakta onu da anlamak mümkün değil. Teknik heyetin takdiri diyeceğim ama takdire şayan olacak bir şey göremiyoruz. Takımın sağını solunu çok fazla irdelemeyeceğim.  Malum herkes görüyor. Golleri de hep kenarlardan yediğimiz apaçık ortada. Transferlerin doğru olup olmadığını birkaç maç sonra anca tartışabiliriz. Biz bunları hala konuşurken ligin ikinci yarısı geçeli beş hafta oldu. Sanıyorum bizim gibi puan almayan takım kaldı mı? Kalmadı. Pekâlâ, puan almaya veya yenmeye yönelik bir şeyler yapılıyor mu? Yok. Pekâlâ, bunları gören duyan var mı?  O da yok. Teknik heyet, yönetim bunları göremiyor. Görenlere ve bilenlere de gördüklerini bildiklerini unutturuyorlar. Bir şey söylesen hemen hazır Konyaspor ve Konya düşmanı. Bir kısım şak şakçılar da görmemezlikten geliyorlar. Düne kadar görenler bu gün görmüyorlar. Ne yapacağız ne edeceğiz doğrusu biz de bilemiyoruz. Bu sütunları ya boşuna yazıp çizip karalıyoruz. Ya da faydasız lafazanlıktan başka bir işlere yaramıyoruz. Söyleyen ne güzel söylemiş.

       Söz söylesem tesiri yok

       Sussam gönül razı değil.

Sevgili okurlar birileri söylemeli, birileri anlatmalı. Hatta haykırmalı. Çok kötü günlere ve maçlara doğru ilerliyoruz. Bize hiç kimse acımaz. Zamanında çok ahlar aldık. Gelin sesli konuşup sesli düşünelim. Adamcılık kayırmacılık yapmayalım. İstenileni değil bildiklerimizi yazıp söyleyelim. Sonra da biz görevimizi yaptık diyelim. 

Kongrenin mart ayı içerisinde yapılacağı kesinlik kazandı. Hiç kimseden tık çıkmıyor. Ne talipli olan var, nede işaret edilen. Koca şehirde ölüm sessizliği hakim. Mevcut yönetim devam kararı da almıyor. Allah sonunu hayra getirsin. Bakalım sonu nereye dayanacak bir başka deyişle ihale kimde kalacak bellisi yok. Sanki Demirspor’un kongresi varmış gibi. Bu kaostan hoşlanmıyoruz. Son güne kalacak yönetim şekilsiz olur. Yetersiz olur. Vasıfsız olur. Kongre salonunda kravatlı takım elbiseli kim varsa, bunlardan da yönetim oluşturulursa şaşmayın… Bundan da kimse alınmasın örnekleri mevcut. Büyüklerimizin bununla ilgili kaygıları yoksa amenna. Yirmi kişi nasıl olsa toplanır.

Yazılı ve görsel basınımız sanıyorum gerekli hassasiyette değiller. Başkanına göre, yönetime göre, hocaya göre ağız değiştirenler var. Aynı doğrultuda olanı yok. Nerede kaldı değerler. Hey yavrum hey… Bir bardak suyla fırtına koparanlar neredesiniz. Siz ne iş yaparsınız.      

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.